Chelsea před odvetou EL proti Spartě deklasovala v poháru Brentford

Petr Čech

15:32aktualizováno  18:26
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea postoupili do 5. kola Anglického poháru. Soupeř Sparty Praha v Evropské lize v opakovaném domácím zápase 4. kola deklasoval třetiligový Brentford 4:0 a napravil úvodní remízu 2:2. Druhé soutěžní čisté konto za sebou si v brance obhájce trofeje připsal Petr Čech.

Radost fotbalistů Chelsea foto: Reuters

Anglický fotbalový pohár

Opakovaný zápas 4. kola: Chelsea - Brentford (III.) 4:0.

5. kolo: Manchester City - Leeds (II.) 4:0, Huddersfield (II.) - Wigan 1:4.

Favorit na stadionu Stamford Bridge zlomil odpor Brentfordu až ve druhém poločasu. Devět minut po pauze otevřel skóre Španěl Juan Mata, v 68. minutě přidal druhou branku brazilský střelec z Letné Oscar, jehož za tři minuty napodobil svým 199. gólem za "Blues" Frank Lampard. Devět minut před koncem se trefil ještě uzdravený kapitán John Terry. V dalším kole FA Cupu se Chelsea utká 27. února s druholigovým Middlesbrough.

Londýnský celek, který v Praze v úvodním zápase 2. kola Evropské ligy vyhrál 1:0, přivítá Spartu ve čtvrtek. Trenér Rafael Benítez do pohárového utkání postavil sestavu: Čech - Ivanovič, Cahill, Terry, Cole - Luiz, Lampard (81. Bertrand) - Oscar, Mata (76. Benajun), Moses (65. Hazard) - Ba.

Liverpool deklasoval Swansea 5:0 a uspěl po pěti zápasech

Liverpool deklasovali v předehrávce 27. kola anglické ligy Swansea na svém hřišti 5:0. "Reds" přerušili sérii pěti soutěžních zápasů bez vítězství a v neúplné tabulce se posunuli na sedmé místo. Liverpool poslal na stadionu Anfield Road do vedení ve 34. minutě proměněnou penaltou kapitán Steven Gerrard.

Lépe se domácím vydařil druhý poločas, v jehož úvodních jedenácti minutách zvýraznili vedení Philippe Coutinho, který se trefil poprvé po zimním přestupu z Interu Milán, José Enriqué a osmnáctou brankou v sezoně druhý nejlepší střelec Premier League Luis Suárez. V 71. minutě pak uzavřel skóre z druhého pokutového kopu Daniel Sturridge. Liverpool zvítězil poprvé od 19. ledna, kdy shodou okolností stejným výsledkem v lize porazil Norwich.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo

Liverpool - Swansea 5:0 (34. Gerrard z pen., 46. Coutinho, 50. Enrique, 56. Suárez, 71. Sturridge z pen.)