Brazílie porazila na Poháru FIFA Mexiko 2:0 a nakročila k postupu

23:21
FORTALEZA (Brazílie) - Fotbalisté Brazílie se na domácím Poháru FIFA výrazně přiblížili k postupu do semifinále. "Kanárci" porazili ve Fortaleze Mexiko 2:0 díky gólu a asistenci hvězdného Neymara a naplno bodovali i ve druhém utkání ve skupině A. Mexičané naopak podruhé prohráli, a v případě, že Itálie bude ve druhém souboji bodovat s Japonskem, budou vyřazeni.

Brazilský fotbalista Jo foto: ČTK

Svěřenci trenéra Luize Felipe Scolariho sice nedominovali jako v úvodním duelu s Japonskem (3:0), ale i tak si na na stadionu Castelao připsali tři body a soupeři vrátili porážku 1:2 z finále loňského olympijského turnaje v Londýně. Brazílie začala velkým náporem a v už deváté minutě se ujala vedení. Mexická obrana odrazila míč jen k volnému Neymarovi a hvězdná posila Barcelony zakončila dalším ukázkovým volejem k tyči. Jednadvacetiletý útočník tak připomněl svůj parádní úvodní zásah do sítě Japonska.

Mexický fotbalista Giovani Dos Santos

Domácí mohli brzy vést o dvě branky, ale gólman Corona chytrý lob Alvese na poslední chvíli vytáhl. Mexičané poté hru vyrovnali a místy favorita přehrávali, ale vyloženou šanci si vypracovat nedokázali. Krátce po změně stran měli Brazilci dvě slibné příležitosti, ale Hulk po Neymarově narážečce zblízka minul a podobně si počínal také autor první branky. Bývalý útočník Santosu, za kterého Barcelona zaplatila 57 milionů eur, byl nejnebezpečnějším domácím hráčem. V 65. minutě jeho skrytou střelu k tyči musel s problémy vyrážet Corona.

Mexičané v závěru ožili a především díky aktivnímu Dos Santosovi Brazílii mírně zatlačili na její polovinu, ale z náporu opět nic nevytěžili. Tým ve žlutomodrých dresech naopak v nastavení přidal definitivní pojistku. Neymar si v pokutovém území pohrál se dvěma obránci a naservíroval míč střídajícímu Joovi, jenž se bezpečně trefil do prázdné branky. Útočník Mineira jako náhradník skóroval ve třetí minutě nastaveného času i proti Japonsku.