Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Barcelona přehrála Betis 4:2 a v příštím kole může slavit titul

23:40
MADRID - Fotbalisté Barcelony porazili v 34. kole španělské ligy i díky dvěma gólům Lionela Messiho Betis Sevilla 4:2 a v čele tabulky si udrželi náskok 11 bodů před Realem Madrid. V příštím kole se již mohou radovat ze zisku mistrovského titulu.

Fotbalista Barcelony David Villa foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 34. kolo

Mallorca - Levante 1:1 (7. Hemed - 42. Acquafresca)

Zaragoza - Vallecano 3:0 (26. z pen. a 90. Apono, 51. Rodri)

FC Sevilla - Espaňol Barcelona 3:0 (12. vlastní Capdevila, 19. Coke, 23. Negredo)

FC Barcelona - Betis Sevilla 4:2 (60. a 71. Messi, 9. Sánchez, 56. Villa - 2. Pabón, 43. Pérez)

Barcelona musela v duelu s Betisem dvakrát obracet nepříznivé skóre. Už ve druhé minutě katalánský klub prohrával po křížné střele Dorlana Pabóna. Za pět minut vyrovnal Alexis Sánchez, který se trefil podruhé za sebou. Do kabin však odcházeli spokojenější hosté, kterým před přestávkou vrátil vedení Rubén Pérez. Ve druhém poločase vyrovnal přesnou hlavičkou do odkryté branky David Villa, který prakticky vzápětí přepustil své místo na hřišti Messimu.

Nejlepší hráč světa se prosadil z prvního kontaktu s míčem, když ho přesně zakroutil z přímého kopu do horního rohu branky gólmana Adriana. Nejlepší ligový střelec v 71. minutě po přihrávce Alexise Sáncheze skóre uzavřel svým 46. gólem v tomto ročníku. Betis zůstává sedmý, čtyři body od příčky zajišťující postup do Evropské ligy.