Barcelona odkládá mistrovské oslavy, v Bilbau jen remizovala

20:53aktualizováno  22:32
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony v 33. kole španělské ligy remizovali s Athletikem Bilbao 2:2 a jejich náskok před druhým Realem Madrid se ztenčil na 11 bodů. Real totiž uspěl v městském derby na hřišti Atlétika 2:1 a o titulu tak stále není rozhodnuto. Dalšího rekordu se dočkal argentinský kanonýr Messi, který 24. venkovní trefou zlomil rok starý zápis Cristiana Ronalda.

Fotbalista Barcelony Lionel Messi (vpravo) a Mikel San José z Bilbaa foto: Reuters

Messi přitom zahájil utkání na lavičce náhradníků a "Barca" po necelé půlhodině zápasu prohrávala. Domácí poslal do vedení sedmou ligovou trefou Markel Susaeta. Nejlepší střelec španělské ligy se dostal na hřiště v 59. minutě, kdy vystřídal Xaviho, a již za osm minut se po přesně provedené individuální akci postaral o vyrovnání.

Za další dvě minuty pak Messi přiťukl hlavou míč volnému Sánchezovi a ten zblízka propálil domácího gólmana. Na výhru to však hostům nestačilo. V poslední minutě nastavení se do odraženého míče opřel v pokutovém území Herrera a střelou k tyči vyrovnal. Barcelona, která si již v tomto kole mohla výhrou při současném zaváhání Realu zajistil ligový titul, tak musí mistrovské oslavy ještě odložit. Bilbao remizovalo podruhé za sebou a v tabulce mu patří čtrnáctá příčka.

Real musel dohánět soupeřův náskok

Real Madrid se musel v derby s Atlétikem obejít bez zraněného Cristiana Ronalda, jehož trápí svalové problémy od semifinálového duelu Ligy mistrů v Dortmundu. Svěřenci trenéra Josého Mourinha navíc museli dohánět soupeřův náskok, který mu zajistil již ve 4. minutě nejlepší klubový střelec Falcao. Ten zblízka dostal hlavou míč za záda gólmana Lópeze a připsal si již 26. ligovou trefu v tomto ročníku a jubilejní 50. gól v dresu Atlétika.

Jenže za dalších deset minut domácí Juanfran tečoval přímý kop do vlastní branky a obrat Realu dokonal v 63. minutě křížnou střelou k levé tyči Di María. "Bílý balet" tak potvrdil svoji nadvládu nad madridským derby, ve kterém neprohrál posledních 23 vzájemných střetnutí, a v tabulce unikl svému soupeři na rozdíl šesti bodů.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo

Levante - Vigo 0:1 (20. Fernández)

Bilbao - FC Barcelona 2:2 (27. Susaeta, 90. Herrera - 67. Messi, 69. Sánchez)

Atlético Madrid - Real Madrid 1:2 (4. Falcao - 14. vlastní Juanfran, 63. Di Maria)