City na Realu dvakrát vedlo, v závěru ale rozhodl Ronaldo

23:09
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid vstoupili do Ligy mistrů domácím vítězstvím 3:2 ve šlágru s Manchesterem City. Španělský celek v dramatickém zápase dvakrát prohrával, jeho historický 100. triumf v nejprestižnější klubové soutěži zařídil až v poslední minutě zápasu hvězdný Cristiano Ronaldo.

Fotbalisté Realu Madrid Cristiano Ronaldo (dole) a Marcelo slaví gól foto: Reuters

Madridský tým dokázal částečně napravit špatný vstup do domácí ligy, v níž ze čtyř kol jen jednou vyhrál a na vedoucí Barcelonu ztrácí už propastných osm bodů. Svěřenci Josého Mourinha zahájili utkání mezi úřadujícími mistry Španělska a Anglie lépe a v prvním poločase měli hlavně díky Portugalci Ronaldovi převahu.

Všechny šance však zneškodnil pozorný brankář Joe Hart. I po přestávce pokračoval na stadionu Santiaga Bernabéua nápor Realu, ale první branku vstřelili v 69. minutě "Citizens". Po sedmi minutách na hřišti se trefil bosenský útočník Džeko. Domácí dokázali vyrovnat už za osm minut, když se technickou ranou prosadil Marcelo.

Největší podívanou přineslo závěrečných pět minut. Manchesteru vrátil vedení po standardní situaci další srbský náhradník Kolarov, ale vzápětí vyrovnal střídající francouzský střelec Benzema. V poslední minutě rozhodl o důležité výhře Realu Ronaldo, který prostřelil Harta.

Dortmund vyhrál až brankou na poslední chvíli

Také druhý zápas skupiny D přinesl rozuzlení až v samém závěru. Borussia Dortmund na svém hřišti porazila Ajax Amsterodam brankou polského kanonýra Lewandowského z 87. minuty. Arsenal bez zraněného reprezentačního kapitána Tomáše Rosického otočil zápas na půdě nováčka soutěže Montpellieru a vyhrál 2:1.

Francouzského mistra poslal do vedení v deváté minutě z penalty Maročan Belhanda. Hosté však zareagovali velmi rychle a během dalších devíti minut otočili duel Němec Podolski a Gervinho z Pobřeží slonoviny. Další debutant v LM Málaga doma porazila Zenit Petrohrad jasně 3:0.

Paris St. Germain deklasoval Dynamo Kyjev

Španělskému celku zařídili dvoubrankové vedení už během úvodních třinácti minut útočníci Saviola a Isco, jenž se prosadil i čtvrt hodiny před koncem. AC Milán nenapravil špatný start do italské ligy, ve které poprvé za posledních 82 let prohrál úvodní dva domácí zápasy. Na San Siru dnes s bruselským Anderlechtem uhrál jen bezbrankovou remízu.

Úspěšně naopak zahájili Ligu mistrů hráči Paris St. Germain, kteří před svými diváky deklasovali Dynamo Kyjev 4:1. Tým z francouzské metropole poslal do vedení v 19. minutě z penalty švédský kanonýr Ibrahimovic, do konce poločasu se prosadili ještě brazilští stopeři Thiago Silva s Alexem. Po změně stran v závěru snížil Portugalec Miguel Veloso, ale v nastavení uzavřel skóre Argentinec Pastore.

Výsledky Ligy mistrů

Skupina A
Dinamo Záhřeb - FC Porto 0:2 (0:1)
Branky: 41. Lucho González, 90.+2 Defour. Rozhodčí: Orsato (It.).

Paris St. Germain - Dynamo Kyjev 4:1 (3:0)
Branky: 19. Ibrahimovic z pen., 29. Thiago Silva, 33. Alex, 90.+1 Pastore - 87. Miguel Veloso. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Montpellier - Arsenal 1:2 (1:2)
Branky: 9. Belhanda z pen. - 16. Podolski, 18. Gervinho. Rozhodčí: Velasco Carballo (Šp.).

Olympiakos Pireus - Schalke 04 1:2 (0:1)
Branky: 58. Abdoun - 41. Höwedes, 59. Huntelaar. Rozhodčí: Fernández Borbalán (Šp.).

Málaga - Zenit Petrohrad 3:0 (2:0)
Branky: 3. a 76. Isco, 13. Saviola. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).

(0:0)
Branka: 87. Lewandowski. Rozhodčí: Tagliavento (It.).

Real Madrid - Manchester City 3:2 (0:0)
Branky: 76. Marcelo, 88. Benzema, 90. Ronaldo - 69. Džeko, 86. Kolarov. Rozhodčí: Skomina (Slovin.).