Kadlecovi se premiéra za Frankfurt povedla. Přihrál na vítězný gól

17:49aktualizováno  19:56
BERLÍN - Český fotbalový útočník Václav Kadlec se při své premiéře v dresu Frankfurtu podílel gólovou přihrávkou na výhře svého týmu nad bundesligovým nováčkem z Braunschweigu 2:0. Kadlec, který nastoupil v základní sestavě a odehrál osmdesát minut, tak přispěl k prvním bodům Eintrachtu v sezoně. Fotbalisté Stuttgartu ani v třetím kole nedokázali bodovat, s Augsburgem prohráli 1:2.

Český fotbalista Frankfurtu Václav Kadlec a Ermin Bičakčić z Braunschweigu foto: ČTK

Německá fotbalová liga - 3. kolo

Braunschweig - Eintracht Frankfurt 0:2 (52. Meier, 62. Aigner)

Augsburg - Stuttgart 2:1 (6. Altintop, 36. Callsen-Bracker - 42. Ibiševič z pen.)

Jednadvacetiletý Kadlec, který do Frankfurtu zamířil z pražské Sparty minulou neděli, se dostal poprvé do zakončení v 19. minutě. S jeho střelou si však domácí gólman Daniel Davari poradil. O tři minuty později pak český útočník přihrál do šance Alexanderu Meierovi, ten ale branku netrefil. V 52. minutě našel český útočník centrem znovu Meiera, jehož střelu tečoval do protipohybu brankáře Davariho obránce Ermin Bičakčič a Frankfurt vedl.

Druhou branku hostů přidal o deset minut později po chybě obrany Braunschweigu Stefan Aigner. Kadlec opustil hřiště v 80. minutě, kdy jej vystřídal záložník Jan Rosenthal. Po debaklu 1:6 s Herthou Berlín a těsné prohře 0:1 s obhájcem titulu Bayernem Mnichov tak Frankfurt poprvé v nové sezoně bodoval. Braunschweig naopak i po třetím kole na bodový zisk čeká. Stejně tak jako fotbalisté Stuttgartu, kteří prohráli 1:2 v Augsburgu, v jehož dresu odehrál celý zápas záložník Jan Morávek.

Augsburg šel do vedení v 6. minutě zásluhou Hamita Altintopa, do přestávky pak přidal druhou branku domácích hlavou po centru z přímého kopu obránce Jan-Ingwer Callsen-Bracker.Hosté již stihli pouze zkorigovat výsledek penaltou Vedada Ibiševiče. Posledních dvacet minut navíc dohrávali bez vyloučeného Ibrahimy Traorého. Jeho červená karta byla osmou v tomto ligovém kole, což je nový bundesligový rekord.