Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Udine nestačilo v úvodu ligy na Lazio, Inter zdolal Janov

23:30
MILÁN - Fotbalisté Interu Milán zdolali v úvodním kole italské ligy na domácím hřišti Janov 2:0. Přestože soupeře přestříleli poměrem 19:4, o výhře rozhodli "Nerazzurri" až v poslední čtvrthodině utkání. Dosáhli tak již na třinácté domácí vítězství za sebou v úvodním zápase sezony.

Fotbalista Liberce Martin Frýdek (vpravo) a Dušan Basta z Udine foto: ČTK

Italská fotbalová liga - 1. kolo

Inter Milán - FC Janov 2:0 (75. Nagatomo, 90.+2 Palacio)

Cagliari - Bergamo 2:1 (28. Nainggolan, 63. Cabrera - 27. Stendardo)

FC Turín - Sassuolo 2:0 (40. Brighi, 63. Cerci)

Lazio Řím - Udine 2:1 (13. Hernanes, 16. Candreva z pen. - 60. Muriel)

Livorno - AS Řím 0:2 (65. De Rossi, 67. Florenzi)

Neapol - Boloňa 3:0 (45.+2 a 63. Hamšík, 32. Callejón)

Parma - Chievo 0:0

První gól Interu v novém ročníku zaznamenal v 75. minutě obránce Yuto Nagatomo, který téměř z brankové čáry dopravil hlavou do sítě centr Brazilce Jonathana. Jistotu tří bodů dal domácím v druhé minutě nastavení Argentinec Rodrigo Palacio, který přišel do Interu v červenci 2012 právě z Janova. Hosté nejenže nedokázali výsledek zkorigovat, ale za celý zápas vůbec nevystřelili na branku.

Další porážku po čtvrtečním selhání v předkole Evropské lize proti Liberci museli strpět fotbalisté Udine, kteří nestačili na Olympijském stadionu v Římě na domácí Lazio. Římané vedli již po 16 minutách o dvě branky, když se nejprve prosadil Hernanes a záložník Antonio Candreva, který ještě v minulé sezoně oblékal dres soupeře, pak z pokutového kopu zvýšil na 2:0. Hosté již jen stačili snížit zásluhou brejku střídajícího Luise Muriela.

Trenér Udine Francesco Guidolin poslal na hřiště sestavu: Kelava - Naldo, Danilo, Domizzi - Basta, Pinzi (69. Zielinski), Badu, Pasquale - Maicosuel, Pereyra (59. Lazzari) - Di Natale (46. Muriel). Vítězně vstoupila do nového ročníku také Neapol, která si v domácím prostředí poradila s Boloňou 3:0. Skóre otevřel svou premiérovou trefou záložník José Callejón, letní posila z Realu Madrid, v nastaveném čase první půle se pak po přesné individuální akci trefil Marek Hamšík. Po přestávce pak Hamšík svou druhou brankou rozvlnil síť potřetí a definitivně tak pohřbil naděje hostů na obrat v zápase. Slovenský útočník se v italské lize naposledy trefil dvakrát v listopadu 2010 proti stejnému soupeři.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...