Španělští fotbalisté smutní. Favorité již nemohou postoupit

23:24
LONDÝN - Fotbalisté Španělska prohráli i druhý zápas na olympijském turnaji a přišli o naději na postup do čtvrtfinále. Favorité na zlato dnes po brance Jerryho Bengtsona ze sedmé minuty podlehli v Newcastlu 0:1 Hondurasu.

Zklamaný fotbalista Španělska Alvaro Dominguez po olympijské prohře s Hondurasem foto: Reuters

Bengtson se trefil potřetí na turnaji a spolu se Senegalcem Moussou Konatem se dělí o první místo v tabulce střelců. Naopak Španělé na olympiádě ještě neskórovali a úřadujícím mistrům světa a Evropy hrozí, že z her odjedou bez vstřelené branky.

4. Španělsko 2 0 0 2 0:2 0

Španělé v prvním duelu prohráli 0:1 s Japonskem, které si dnes stejným vítězstvím nad Marokem zajistilo postup do čtvrtfinále. Jediný gól utkání dal šest minut před koncem Nagaj. Maroko bude posledním soupeřem Španělska na olympijském turnaji.

Jistotu čtvrtfinále už mají Brazilci, kteří ve svém druhém vystoupení zvítězili 3:1 nad Běloruskem. Rozhodující gól dal v 65. minutě Neymar z přímého kopu. Další dva góly připravil.

Brazilci v prvním duelu zdolali 3:2 Egypt a normu tří branek naplnili i dnes. Přitom už od 8. minuty prohrávali po Bressanově gólu. Jenže brzy vyrovnal útočník AC Milán Pato po Neymarově přihrávce a v druhé půli největší favorit turnaje skóre otočil.

Rozhodující moment se odehrál v 65. minutě, kdy se k přímému kopu postavil Neymar a zařídil vítězný gól. Hvězdný útočník Santosu pak ještě v nastavení přihrál na třetí branku Oscarovi.

Posledním soupeřem Brazílie ve skupině bude Nový Zéland. Bělorusko se utká s Egyptem, přičemž k postupu mu stačí neprohrát.

Uruguay se popere o postup s Británií

Blízko ke čtvrtfinále má i Mexiko, které zásluhou dvou branek Giovaniho Dos Santose porazilo Gabon 2:0 a s čtyřmi body vede skupinu B společně s Jižní Koreou, která porazila 2:1 Švýcarsko. Mexiku i Koreji tak stačí k postupu remíza v závěrečných duelech.

Naopak těžkou úlohu bude mít Uruguay, která prohrála se Senegalem 0:2, přestože hrála hodinu přesilovou hru. O postup se tak utká v závěrečném zápasu s domácí Velkou Británií.

Hrdinou Senegalu se stal devatenáctiletý útočník Moussa Konate, který po úvodním gólu Britům tentokrát rozvlnil síť Uruguaye hned dvakrát. Druhý gól zaznamenal v oslabení.