Slavia zase remizovala. Na výhru čeká už osm zápasů

19:04aktualizováno  20:05
PRAHA - Fotbalisté Dukly remizovali v pražském derby se Slavií stejně jako v podzimním utkání 0:0 a na jaře jako jediní nadále drží neporazitelnost. "Sešívaní" i ve druhém utkání pod trenérem Martinem Poustkou uhráli bezbrankový výsledek a na vítězství čekají už osm kol. Slavia zůstala v tabulce na desáté pozici, nováčkovi Dukle patří dál šestá pozice.

Dukla Praha - Slavia Praha. Patrik Gedeon (vlevo) z Dukly a Martin Hurka ze Slavie foto: ČTK

Kouče Martina Poustku, který byl v týdnu oficiálně jmenován koučem vršovického celku, trápila početná marodka. K rekonvalescentům Zbyňku Pospěchovi, Štěpánu Korešovi, Tomáši Frejlachovi a Viktoru Šimečkovi od minulého kola přibyli první brankář Kamil Čontofalský a útočníci Milan Škoda s Janem Blažkem, který se dostal alespoň na lavičku.

Možná proto Slavii dál trápila mizerná koncovka. "Věřím, že je to jen otázka času, kdy to prostřelíme, a potom třeba to někdo hodně odnese," dodal Poustka. Jeho dalším soupeřem bude ve velkém pražském derby vedoucí Sparta.

Dukla Praha - Slavia Praha 0:0

Rozhodčí: Váňa - Slavík, Ubias. ŽK: Engelmannn - Dostál. Diváci: 4258.

Ofenzivu Slavie tak měl od začátku na starosti Stanislav Vlček. Šestatřicetiletý veterán nastoupil ke svému 444. utkání v nejvyšší soutěži. Oboustranná opatrnost trvala na Julisce jen chvíli. V šesté minutě se dostali poprvé ke slovu hosté, ale Jarolímovu střelu k tyči vyrazil domácí gólman Rada. Jeho branku pak po rohovém kopu minula nebezpečná hlavička Latky.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Za okamžik mířil na druhé straně ze slušné pozice vedle také Lietava. Slovenský útočník měl o minutu později asi největší příležitost první půle, ale jeho volej zlikvidoval pohotovým zákrokem slávistický brankář Berkovec. Záživná pasáž netrvala na Julisce dlouho. Ve zbytku poločasu měla převahu Dukla a slávisté čekali na protiútoky.

Jeden z nich po Vlčkově přihrávce neproměnil Hurka. "Celý zápas to byla taková přetahovaná, řekl bych, že každý chvilku tahal pilku. Myslím si, že ani jedno mužstvo neustoupilo od toho svého způsobu hry," řekl někdejší slávistický obránce a nyní trenér Dukly Luboš Kozel. "Na to, abychom vyhráli, tak bych čekal kvalitnější výkon od útočníků, protože si myslím, že nám chyběl nějaký ten drive nebo překvapení," dodal Kozel.

Také po přestávce byli aktivnější domácí, ale chyběla jim přesnost v koncovce i souvislý tlak. V 58. minutě pak přestřelil opět Lietava, deset minut po něm mířil Hanousek jen do náruče Berkovce, který si poradil i s pokusem střídajícího Svatonského.

V 72. minutě zahodil další výbornou šanci Lietava, jenž po sólovém úniku opět minul branku červenobílých. V závěru se osmělili i hosté, kterým prospěl příchod střídajících útočníků Blažka s Böhmem. Do vyložené brankové příležitosti se však nedostali. Slavia tak na jaře počtvrté z pěti utkání uhrála bezbrankovou remízu a ani v pátém duelu s pražským soupeřem v této sezoně nevstřelila branku.