V boji o záchranu Slavia přehrála Žižkov 2:0

22:11
PRAHA - Fotbalisté Slavie porazili v dohrávce 24. ligového kola Žižkov 2:0 a po deseti zápasech a poprvé od 6. listopadu se dočkali vítězství. Červenobílé nasměroval v malém derby za výhrou v 58. minutě Bartlův vlastní gól, pojistku přidal Jarolím. Domácí kouč Poustka se v pátém utkání na lavičce Slavie dočkal prvního triumfu a jeho svěřenci se posunuli na desáté místo. Viktoria po třech duelech bez porážky vyšla naprázdno a zůstává poslední s šestibodovou ztrátou na čtrnácté místo.

Slavia - Viktoria Žižkov (Jarolím) foto: ČTK

Duel týmů s druhým nejhorším útokem v lize měl nadějný ofenzivní úvod. Ve druhé minutě z úhlu o kousek přestřelil domácí Nitrianský, ještě větší šanci si pak v páté minutě připravil na opačné straně Sivrič. Balon si navedl z rohu vápna na střed a jen těsně minul vzdálenější tyč.

Slavia od začátku získala vytrvalou převahu, do gólových možností se ale skrz pružně pracující obranný blok Viktorie dostávala velmi lopotně.

Slavia - V. Žižkov 2:0

Branky: 58. vlastní Bartl, 76. Jarolím. Rozhodčí: Kocourek - Pelikán, Ubias. ŽK: Petrák, Dostál, Latka - Hílek, Kotyza, Slodowy, Milosavljev, Kolář, Nakamura, Sivrič. Diváci: 3986.

Slavia: Berkovec - Dostál, Latka (90. Veselý), Hubáček, Trubila - Cicman, Petrák - Vlček (82. Milutinovič), Jarolím, Nitrianský - Böhm (74. Pospěch).
Žižkov: Kolář - Bartl, Kiidron, Kropík, Slodowy - Hílek - Sivrič, Valenta (85. Čermák), Kotyza, Milosavljev (59. Kalod) - Bálek (81. Nakamura).

Hostující brankář Kolář se zapotil až po polovině první půle. Nejprve u tyčky vyškrábl na roh střelu Böhma, který ještě na podzim oblékal žižkovský dres, a ještě víc se zaskvěl ve 28. minutě proti křížné ráně Jarolíma.

Tým zpod televizní věže byl permanentně pod tlakem, paradoxně si ale vytvářel nebezpečnější šance. Ve 38. minutě si Sivrič v úniku "zasekávačkou" položil dva beky a Berkovec jen sledoval, jak balon těsně minul šibenici. Na druhé straně těsně před pauzou hlavou netrefil Latka.

Žižkov týden po triumfu nad Bohemians 1905 toužil v Edenu po dalších třech bodech a po změně stran stejně jako proti "klokanům" přidal na aktivitě.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Bálek šikovně tečoval centr do malého vápna a Berkovec měl štěstí, že srazil míč na roh. Blýskl se i Kolář, který poté zpod břevna vytáhl Cicmanovu umístěnou střelu.

V 53. minutě už zvedal hostující Slodowy ruce nad hlavu, přímému kopu se ale postavilo do cesty břevno. A tak v 58. minutě udeřili červenobílí, byť jim k tomu Viktoria výrazně pomohla. Po pravé straně utekl Vlček a jeho střílený centr si do vlastní sítě srazil Bartl.

Žižkov ve snaze vyrovnat otevřel hru, prováhal ale několik nadějných centrů a čtvrthodiny před koncem ho za to domácí ztrestali pojišťující trefou. Dlouhý centr propadl až k Jarolímovi a ten střelou na bližší tyč propálil Koláře.