Slavia bez kapitána Latky utrpěla na Slovácku debakl 0:3

22:27aktualizováno  23:18
UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Fotbalisté Slovácka porazili v předehrávce desátého kola první ligy Slavii Praha nečekaně hladce 3:0. První gól dal už ve 3. minutě Hlúpik a po 525 minutách ukončil neprůstřelnost Slavie, která v nejvyšší domácí soutěži neinkasovala v předchozích pěti zápasech. Další branky přidali Kovář a po změně stran z penalty Volešák.

Slovácko - Slavia Praha. Brankář Slavie Kamil Čontofalský foto: ČTK

Slovácko - Slavia 3:0 (2:0)

Branky: 3. Hlúpik, 45. Kovář, 78. Volešák z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Ubias. ŽK: L. Jarolím, Nitrianský, Mičola (všichni Slavia). Diváci: 5089.

Sestavy
Slovácko:
Melichárek - Kuncl, Trousil, R. Mezlík, Reinberk - Hlúpik, Daníček, Valenta (80. Trávník), Volešák (90. Kuzma) - Kovář (87. Lukáš), Došek. Trenér: Habanec.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Juhar - L. Jarolím - Mičola, Kisel (70. Koreš), Zmrhal, Tusjak - M. Škoda (87. Vlček). Trenér: Rada.

Slavia, jež v úterý vypadla z poháru po prohře na penalty s druholigovým Ústím nad Labem, prožila po všech směrech špatný začátek. Těsně před utkáním v hotelu ulehl s virózou Petrák. Po zápase s Ústím měl nakopnutý nárt kapitán Latka. Lékaři se jej snažili připravit na zápas. Při rozcvičení se ale stav opory zadních řad zhoršil natolik, že trenér Rada musel změnit zápis. Za Latku zaskočil Lukáš Jarolím, jenž operoval před čtveřicí zadáků, a na místo stopera se posunul Cicman.

K TÉMATU

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec přesto hovořil o historickém počinu. "Takový tým se podobným výsledkem neporáží každý rok," uvedl kouč. "Příčin našeho úspěchu bylo několik. Jednak rychlá branka, druhou jsme zase dali soupeři do šatny. Při vší úctě ke Slavii jsme mohli využít i další brejkové situace. Jenže se také musíme podívat, že Slavii chyběli opory a měla našlapaný program," konstatoval Habanec.

Od jeho příchodu z druholigového Ústí nad Labem získalo Slovácko z šesti zápasů 13 bodů a prohrálo pouze jednou. Nejčerstvější vítězství si chce se svěřenci užít. "Tím nemyslím nějaké alkoholické dýchánky, ale určitě se to projeví v radostnějším přístupu k přípravě," doplnil kouč Slovácka a vyjádřil spokojenost se ziskem 14 bodů po deseti kolech.

Absence opor byla znát, smutnil kouč Slavie Rada

A obměněná defenziva pražského celku hned v úvodu selhala. Po levé straně obešel dva protihráče Reinberk a na jeho dlouhý nákop si zaběhl za zadáky Slavie Hlúpik, který přesnou střelou překonal brankáře Čontofalského. Těsně před přestávkou po další chybě v obraně Slavie už přidalo Slovácko druhý gól. Došek si zády k brance zpracoval míč, obloučkem našel volného Kováře a proti jeho střele byl Čontofalský bezmocný.

Zbyek zápasu se už odehrál v režii Slovácka. Navíc v 77. minutě Juhár fauloval Kováře a pokutový kop proměnil Volešák. Hra Slavie se v posledních minutách zcela sesypala, Slovácko už ale další chyby soupeře nepotrestalo. Slavia tak potvrdila, že se jí na Slovácku dlouhodobě nedaří. Z jedenácti zápasů vyhrála v Uherském Hradišti pouze dvakrát. Debakl 0:3 ale znamenal šok.

"Utkání pro nás dopadlo hodně špatně," řekl kouč Petr Rada a poukázal na špatný vstup do zápasu. Přiznal také, že týmu velmi chyběly opory Latka a Petrák. "Latka měl problémy po pohárovém zápase s Ústím s nakopnutým nártem. Lékař dělal ještě kroky, aby mohl nastoupit. Ale po rozcvičení Latka řekl, že to nepůjde. Petrák na hotelu v den zápasu onemocněl virózou. Museli jsme do sestavy zasahovat dvakrát. Ztráta opor byla znát. Ale máme hráče, kteří měli příležitost je nahradit," poznamenal Rada.