10. února 2012 19:45 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Fotbalisté přežili střet
týmového autobusu s vlakem

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Autobus s fotbalisty tureckého Samsunsporu zrovna míří na vlakový přejezd. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Autobus s fotbalisty tureckého Samsunsporu zrovna míří na vlakový přejezd. | foto: Reprofoto
ISTANBUL Fotbalisté Samsunsporu měli štěstí v neštěstí, když se jejich autobus srazil s vlakem. Nehoda, k níž došlo během nočního návratu z úterního zápasu s Karabüksporem, si vyžádala jen dvě lehčí zranění.

Turecký prvoligový klub prohrál na hřišti Karabüksporu 1:2 a zůstal na předposledním místě tabulky. Kolem třetí hodiny ranní se vracel do Samsunu a přejížděl přes nechráněný železniční přejezd. V tu chvíli řidič spatřil vlak a na poslední chvíli se mu podařilo zamezit přímé srážce. Vlak narazil jen do boku autobusu.

"Byla hluboká noc. Pomalu jsem přejížděl koleje, když jsem uviděl vlak. Okamžitě jsem zrychlil. Naštěstí jsem to stihl a vlak nás vzal jen na zadek a autobus otočil. Kdyby to byla rána přímo na střed, stálo by nás to všechny život," přiznal řidič autobusu Recep Terzi tureckým médiím. Zároveň uvedl, že vlak měl vypnutá světla, ovšem záznam z dopravní kamery prokázal, že vlak svítil.

Pro Samsunspor nejde o první podobnou nehodu. Před třiadvaceti lety se týmový autobus rovněž připletl do cesty vlaku. Tehdy zemřelo pět hráčů, řidič a technický ředitel klubu.

ČTK
  • 0Diskuse

Fotbalové soutěže

Premier League - 22. kolo

21.01 Liverpool 13:30 Swansea
21.01 Crystal Palace 16:00 Everton
21.01 Stoke 16:00 Man United
21.01 West Bromwich 16:00 Sunderland
21.01 Bournemouth 16:00 Watford
21.01 Middlesbrough 16:00 West Ham
21.01 Man City 18:30 Tottenham
22.01 Southampton 13:00 Leicester
22.01 Arsenal 15:15 Burnley
22.01 Chelsea 17:30 Hull

Premier League - 21. kolo

14. 01. Tottenham 4 : 0 West Bromwich
14. 01. Swansea 0 : 4 Arsenal
14. 01. Hull 3 : 1 Bournemouth
14. 01. West Ham 3 : 0 Crystal Palace
14. 01. Watford 0 : 0 Middlesbrough
14. 01. Burnley 1 : 0 Southampton
14. 01. Sunderland 1 : 3 Stoke
14. 01. Leicester 0 : 3 Chelsea
15. 01. Everton 4 : 0 Man City
15. 01. Man United 1 : 1 Liverpool

Barclays Premier League

Tým Z V R P S B
1. Chelsea FC 21 17 1 3 45:15 52
2. Tottenham Hotspur FC 21 13 6 2 43:14 45
3. Liverpool FC 21 13 6 2 49:24 45
4. Arsenal FC 21 13 5 3 47:22 44
5. Manchester City FC 21 13 3 5 41:26 42
6. Manchester United FC 21 11 7 3 32:20 40


REGISTRACE NA SERVERU LIDOVKY.CZ, NEVIDITELNÉM PSU A ČESKÉ POZICI

SMS Registrace

Diskuse LN jsou pouze pro diskutéry, kteří se vyjadřují slušně a neporušují zákon ani dobré mravy. Registrace je platná i pro servery Neviditelný pes a Česká pozice. více Přestupek znamená vyřazení Vašeho telefonního čísla z registrace a vyřazený diskutér se již nemůže přihlásit ani registrovat pod stejným tel. číslem. Chráníme tak naše čtenáře a otevíráme prostor pro kultivovanou diskusi.
Viz Pravidla diskusí. schovat

Jak postupovat

1. Zašlete SMS ve tvaru LIDOVKY REG na číslo 900 11 07. Cena SMS za registraci je 7 Kč. Přijde Vám potvrzující SMS s heslem.

2. Vyplňte fomulář, po odeslání registrace můžete ihned diskutovat

Tel. číslo = login,
formát "+420 xxx xxx xxx"
Kód ze SMS je rovněž heslo
Vaše příspěvky budou označeny Vaším jménem, např. K. Novák.
* Nepovinný.
Odesláním souhlasíte s Pravidly diskusí.