Boj o titul i záchranu: Sparta - Bohemians 1:0

19:18aktualizováno  21:11
MLADÁ BOLESLAV - Fotbalisté Sparty udolali v 28. ligovém kole Bohemians 1905 1:0 a před posledními dvěma zápasy této sezony snížili náskok vedoucího Liberce na dva body. Letenští měli v malém pražském derby trvalou převahu, vítěznou branku ale vstřelil až devatenáct minut před koncem Hušbauer. "Klokani" prohráli se Spartou popáté po sobě, posedmé za sebou jí nedokázali dát gól a na předposledním místě ztrácejí na čtrnáctou Ostravu jeden bod.

Sparta - Bohemians (Přikryl). foto: ČTK

Po prohře ve finále Poháru České pošty posadil sparťanský trenér Hašek na lavičku mladíka Jakuba Brabce a do obranné čtveřice se zatáhl zkušený Jarošík. Letenští udělali změnu také na pravém kraji defenzivy, kam se poprvé od 21. kola vrátil Vidlička a Přikryl se posunul do zálohy.

Sparta - Bohemians 1:0

Branka: 71. Hušbauer. Rozhodčí: Kovařík - Vysloužil, Handlíř. ŽK: Krejčí (Sparta). Diváci: 8934.

Sparta: Vaclík - Vidlička, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Holek - Přikryl, Matějovský (84. Grajciar), Hušbauer, Krejčí (89. Juhar) - Kweuke (67. Slepička).
Bohemians: Sňozík - Růžička, Borek, Ptáček, Bartek - Moravec, Jindřišek, Abraham, Šumský (57. Budínský), Orolín (74. Hartig) - Nešpor (78. Vyhnal).

Zápas se od úvodních minut proměnil ve sparťanské dobývání hostující obrany. Bohemians přijeli na Letnou s hlubokým blokem a většinu první půle strávili v sevření na vlastní polovině. Favorita ovšem dlouho nepouštěli do šancí a Letenští znovu dokazovali, jak velké problémy jim dělá, pokud mají na domácím stadionu překonávat defenzivně laděného soupeře.

Nejvíce starostí dělal Bohemians rychlonohý Přikryl, který dvakrát postupoval do vápna, ale pokaždé místo střely ještě hledal spoluhráče a z akce tak nebylo nic. Sňozíka poprvé zaměstnal až v 39. minutě Hušbauer, hostující brankář jeho dalekonosnou střelu raději vyboxoval. Vzápětí v těžké pozici netrefil balon opět agilní Přikryl.

Do druhého dějství vstoupila Sparta mohutným náporem a za úvodních dvanáct minut si vytvořila dvě stoprocentní šance. V 55. minutě se hnal sám na branku Přikryl, Bartek ve spolupráci se Sňozíkem ale obrovskou možnost zastavili. Vzápětí po Kweukeho střele z otočky zachránilo hosty břevno.

Obrana Bohemians odolávala narůstajícímu tlaku až do 71. minuty. V ní si Hušbauer ve vápně narazil míč s Holkem, získal trochu prostoru a propálil Sňozíka. Sparťanský záložník se dočkal šesté trefy v sezoně. Hosté až po inkasovaném gólu otevřeli hru, vážnější šanci na vyrovnání ale neměli.