Plzeň vkročila do semifinále poháru hladkou výhrou nad Brnem

19:50aktualizováno  20:28
PLZEŇ - Fotbalisté Plzně udělali první krok k postupu do finále Poháru České pošty, když v úvodním semifinále doma porazili Zbrojovku Brno 2:0. Viktorii poslal do vedení už ve 2. minutě Tecl, od 44. minuty pak dohrávalo Brno bez vyloučeného Keresteše. Přesilovku využil v závěru střídající Ďuriš a ještě vylepšil pozici do odvety, která se bude hrát 1. května.

Co vymyslí s míčem Tomáš Hořava? foto: MAFRA - Martin Polívka

Na hrot plzeňského útoku se oproti poslednímu ligovému utkání vrátil kanonýr Tecl, který již ve druhé minutě otevřel skóre, když zblízka dorazil Řezníkovu vyraženou hlavičku. Plzni v úvodu vycházela kombinace a nátlakovou hrou dostala soupeře pod tlak.

Ohlasy trenérů

Dušan Uhrin (trenér Plzně): "Do utkání jsme šli s cílem neinkasovat a chtěli jsme naopak vstřelit více než jeden gól. Nakonec se nám i s trochou štěstí povedlo obojí. Ve hře nám toho ale dnes směrem dopředu dost chybělo. Neměli jsme tam myšlenku a kolmé přihrávky. Druhou branku jsme v závěru vstřelili se štěstím, protože oslabený soupeř dnes dobře bránil a my jsme hráli do plných. S výsledkem jsme spokojeni, ale vše ukáže až odveta. Zatím jsme v poločase dvojzápasu.

Václav Kotal (trenér Brna): "Chtěli jsme proti favoritovi uhrát dobrý výsledek do odvety, abychom domácím divákům mohli udělat radost a bojovat o postup do finále. Proto nás mrzí začátek a konec utkání, kdy jsem inkasovali branky. Z tohoto pohledu mě mrzí hlavně obdržený první gól po chybě při autovém vhazování, na které jsme se před utkáním připravovali."

Dařilo se především rychlému Kovaříkovi na levé straně, v 5. minutě po jeho rohovém kopu hlavičkoval Tecl jen těsně vedle brněnské branky.

Hráči Zbrojovky se směrem dopředu osmělili až po dvaceti minutách, po rohu Zavadila ale v dobré pozici hlavičkující Schuster zamířil "koníčkem" nad.

V závěru první půle Plzeň znovu přidala, podél pravé lajny utekl Tecl a po jeho nabídce Kolář ve skluzu překopl prázdnou branku. Další Teclův únik krátce před pauzou už Keresteš zastavil jen za pomoci nedovoleného stažení a sudí Hrubeš mu ukázal červenou kartu.

Přesilovou hru však Plzeň dlouho nedokázala využít. Po šikovném přiťuknutí Koláře pálil z hranice šestnáctky Hořava jen těsně vedle levé tyče, jinak byl tlak dlouho neefektivní.

Na posledních třicet minut poslal kouč Uhrin na trávník uzdraveného Horvátha, přesto oslabené Brno v deseti odolávalo. Když už se zdálo, že Viktoriáni přes velký nápor druhý gól nepřidají, dostal se k odraženému míči uvnitř šestnáctky střídající Ďuriš a ve čtvrté minutě svého pobytu na hřišti se trefil přesně k levé tyči.

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 2. Tecl, 88. Ďuriš. Rozhodčí: Hrubeš - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Schuster. ČK: 44. Keresteš (oba Brno). Diváci: 7056.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava, Hrošovský (60. Horváth) - Petržela, Kolář (73. Wágner), Kovařík (85. Ďuriš) - Tecl. Trenér: Uhrin ml.

Brno: Hladký - P. Buchta, Schuster, Pernica - Malík, Fischer (73. Hyčka), Zavadil (75. Šisler), Keresteš - Janotka, Pašek (65. Skalák), Lutonský. Trenér: Kotal.

Zvolte jméno roku 2024 a vyhrajte Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč

Každý týden můžete získat zajímavé balíčky od značek Nutrilon a Hami v celkové hodnotě 130.000 Kč. Hrajte s námi a získejte hlavní výhru, balíček s...