City otočilo duel s Chelsea. Už nastoupil Tévez

22:40aktualizováno  23:07
MANCHESTER - Fotbalisté Manchesteru City v závěru dvakrát překonali Petra Čecha a v anglické lize zdolali Chelsea 2:1. Na vedoucí United ztrácejí jeden bod.

Manchester City - Chelsea (Petr Čech) foto: Reuters

Brankář Čech čelil v první půli více šancím než jeho protějšek Joe Hart, ale žádný z útočníků na něj nevyzrál. V největší příležitosti selhal Mario Balotelli a gólový úder naopak přišel půl hodiny před koncem na druhé straně díky Garymu Cahillovi.

PL - 29. kolo:

Manchester City - Chelsea 2:1 (78. Agüero z pen., 86. Nasri - 60. Cahill), Tottenham - Stoke 1:1 (90.+3 Van der Vaart - 75. Jerome), Everton - Arsenal 0:1 (8. Vermaelen), QPR - Liverpool 3:2 (77. Derry, 86. Cissé, 90.+1 Mackie - 54. Coates, 72. Kuijt).

V 66. minutě přivítali fanoušci po šesti měsících v bleděmodrém dresu Téveze, který nahradil Nigela de Jonga. Vyvrcholila tak sága, která začala v září, kdy se Tévez při utkání Ligy mistrů na hřišti Bayernu Mnichov odmítl rozcvičovat. Po vyřazení z kádru odcestoval do Argentiny, když ale ztroskotaly naděje na přestup, s omluvou se vrátil do Manchesteru a dnes i na trávník.

Vyrovnání zařídil jeho krajan Agüero, který poslal z penalty míč na opačnou stranu, než kterou si vybral český brankář. Sázku trenéra Roberta Manciniho na útok pak zúročil po Tévezově pasu Nasri.

Arsenalu stačila k vítězství na hřišti Evertonu jediná branka stopera Thomase Vermaelena z osmé minuty. "Kanonýři" šesté ligové vítězství v řadě uhájili a díky remíze Tottenhamu 1:1 se Stoke se dostali na třetí místo tabulky za duo z Manchesteru.

Liverpool přišel na půdě Queens Park Rangers během posledních 13 minut o dvougólové vedení a s kandidátem na sestup prohrál 2:3. Domácí, na jejichž lavičce strávil zápas brankář Radek Černý, se vítězné branky dočkali až v úvodní minutě nastavení.