Senzační obrat Liberce: v nastavení skolil Boleslav

21:22aktualizováno  21:47
LIBEREC/PRAHA - Fotbalistům Liberce se povedl senzační obrat, v přímém souboji o druhé místo porazili Mladou Boleslav 2:1. Severočechy spasily až branky Gebre Selassieho a Bosančiče ze třetí minuty nastaveného času, do té doby hosté vedli gólem Kúdely ze 30. minuty. Liberec se tak drží tři body za vedoucí Spartou, Boleslav přišla o jarní vítěznou sérii.

Liberc - Mladá Boleslav foto: ČTK

Liberec - Ml. Boleslav 2:1

Branky: 90+3. Gebre Selassie, 90+3. Bosančič - 30. Kúdela. Rozhodčí: Paták - Jiřík, Gallo. ŽK: Šírl, Kulič, Ščuk, Mareš. Diváci: 4358.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič (79. Bosančič), Polák, Fleišman - Vácha, Janů (64. Hadaščok) - Šural, Štajner, Breznaník - Rabušic (79. Musiol). Trenér: Šilhavý.
Boleslav: Miller - Kalina, Dimitrovski, Janíček, Šírl - Zahustel, Kúdela, Ščuk - Fillo (61. Štohanzl), Kulič (90. Táborský), Chramosta (69. Mareš).

Na Liberci bylo hodně znát, jak moc jeho hráči touží odčinit minulý nezdar v Teplicích, který přerušil šňůru devíti výher. Boleslav pod Ještědem ukázala sebevědomí také dost, ale když si vybrala slabší chvilku po dvacáté minutě, mohla jen děkovat brankáři Millerovi. Ten během minuty třikrát skvěle zasáhl proti pokusům Váchy, Rabušice a především proti Štajnerově střele ze šesti metrů. Miller jako by chtěl nechat zapomenout na poslední dva zápasy s Libercem, kdy pokaždé inkasoval čtyři branky.

Domácím se luxus v podobě promarnění tolika šancí rychle vymstil. Jejich nejistá obrana, ve které byla znát absence základních stoperů Nezmara a Karišika, po půlhodině nezastavila brejk Boleslavi a Kúdela přesnou dorážkou a čtvrtým jarním gólem dokázal, jakou formu v poslední době nabral. Liberec branka soupeře rozhodila: dokumentovalo to i nedorozumění beka Fleišmana s brankářem Bičíkem, po kterém si domácí málem dali vlastní gól.

Posledních sedm zápasů Liberce s Boleslaví přineslo v průměru pokaždé tři branky a i tentokrát se při ofenzivních manévrech bylo na co dívat.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Boleslavský stoper Janíček po rohu málem pojistil vedení hostů druhou brankou. A blízko gólu byl i Zahustel. Liberec se postupně propadal do křeče, z níž jej nedostal ani Rabušic, který selhal při sólovém úniku v 78. minutě. Na druhé straně po brejku nedal hostům pojistku ani Kúdela mířící do tyče.

Hosty asi nenapadlo, jak moc je promarněné brejky mohou mrzet. Když už i domácí fanoušci ztráceli naději, přišel šokující obrat. Ve třetí minutě nastaveného času reprezentant Gebre Selassie ranou zpoza šestnáctky vyrovnal a za půl minuty ten samý kousek předvedl i střídající Bosančič. Liberecké publikum se rázem místo chmur topilo v euforii.

Další sobotní výsledky fotbalové Gambrinus ligy:

Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)
Branky: 65. Droppa - 63. Javorek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Cverna - Řezníček, Řepka, Klesa, Javorek, Němec. Diváci: 8248.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada (21. Frydrych), Adámik, Vomáčka, Cverna - Marek, Droppa (79. Greguš) - Vrťo, Svěrkoš, Kukec (68. Fantiš) - Magera. Trenér: Malura.
České Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (90. Riegel), Otepka, Rýdel, Javorek, Sandro (82. Němec) - Řezníček (90. Petráň). Trenér: Cipro.

1. FC Slovácko - Bohemians 1905 3:2 (1:1)
Branky: 36. z pen. a 51. Došek, 67. vlastní Žižka - 17. vlastní Trousil, 78. Bartek. Rozhodčí: Příhoda - Kovařík, Paták. ŽK: Volešák, Daníček - Budínský, Abraham. Diváci: 4876.

Slovácko: Filipko - Reinberk, Mezlík, Trousil, Kubáň - Volešák, Kordula, Daníček, Pavelka (71. Hlúpik) - J. Lukáš (79. Valenta), Došek (90. Kovář). Trenér: Soukup.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, P. Lukáš, Ptáček, Žižka - Moravec, Abraham, Budínský (64. Hartig), Kaufman (46. Borek), Bartek - Nešpor (77. Kraják). Trenér: Weber.