Liberec se přiblížil Evropě, Baník záchraně. Příbram přejela Jablonec

20:03
LIBEREC - Fotbalisté Liberce v přímém souboji o čtvrté místo v ligové tabulce, které znamená účast v 2. předkole Evropské ligy, porazili Teplice 2:1 a dva zápasy před koncem soutěže mají před svým soupeřem dvoubodový náskok. Slovan vedl v duelu 28. kola díky Pavelkově trefě z 22. minuty, těsně před pauzou srovnal konžský útočník Litsingi, ale v druhé půli rozhodl jeho krajan domácí Delarge.

Radost Liberce z prvního gólu proti Teplicím foto: ČTK

Na hřišti nebylo patrné, že Liberec dvakrát za sebou prohrál 1:4 a Teplice v minulém kole jako první v ligové sezoně porazily Spartu. Domácí Slovan začal aktivně a přes půlhodiny byl lepším týmem.

PÁTEČNÍ PŘEDEHRÁVKA

Už v první minutě dotlačil Frýdek míč do sítě, sudí ho ale kvůli předchozí ruce neuznal. Liberci pomohlo, že poprvé na jaře nastoupil v lize uzdravený Delarge, který dělal rychlostí teplické obraně problémy.

Domácí lépe kombinovali, vyhrávali většinu osobních soubojů a ve 22. minutě šli do vedení. Pavelka v rohu pokutového území zasekl balon a přesnou střelou k zadní tyči překonal Grigara. Liberecký záložník navázal na gól z předešlého kola proti Znojmu.

28. kolo první fotbalové ligy:

• Slovan Liberec - FK Teplice 2:1 (1:1)
    Branky: 22. Pavelka, 57. Delarge - 44. Litsingi. Rozhodčí: Jílek - Kordula, Kotík. ŽK: Pokorný, Obročník - Litsingi, Ramos. Diváci: 3722.
  • 1. FK Příbram - Baumit Jablonec 3:0 (3:0)
    Branky: 12. Řezníček z pen., 18. Stratil, 44. Zeman. Rozhodčí: Zelinka - Vlasjuk, Hájek. ŽK: Volešák, Pilík, Kraut - Kopic, Eliáš.
  • Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 3:1 (2:0)
    Branky: 25. Kukec, 32. Greguš, 76. Krmenčík - 81. Krejčí. Rozhodčí: Ardeleánu - Hrabovský, Antoníček. ŽK: Narh. Diváci: 8818.

Slovan pokračoval v aktivitě a po půlhodině mohl zvýšit, Budnik ale sám před Grigarem nedal. Za dvě minuty poprvé zahrozily Teplice díky Litsingimu, gólman Hroššo jeho střelu s námahou vyrazil na roh.

Další zákrok si ale slovenský brankář, který po pěti zápasech dostal přednost před Kovářem, za rámeček nedá. Ve 44. minutě si došel pro balon na kraj vápna, míč mu však vyklouzl pod tělem přímo před nejlepšího teplického střelce Litsingiho, který v klidu do opuštěné branky srovnal.

Libercem na chvíli inkasovaný gól otřásl a zdálo se, že Teplice by mohly na startu druhé půle získat převahu. Jenže v 57. minutě zacentroval z levé strany Frýdek a Delarge hlavou vrátil domácím vedení.

Hosté se ještě snažili znovu srovnat, do gólové šance už se ale nedostali. Slovan výhrou potvrdil, že se mu proti Teplicím doma daří, na stdionu U Nisy je v lize porazil posedmé z posledních osmi duelů.