Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Liberec přeskočil Spartu a vede ligu, vyhrál na Dukle 2:1

20:20aktualizováno  22:35
PRAHA - Fotbalisté Liberce se posunuli před pražskou Spartu do čela fotbalové ligy. Severočeši ve 23. kole zvítězili na hřišti Dukly 2:1 a využili odpolední prohry letenského týmu s Příbramí. Liberec má nyní na prvním místě dvoubodový náskok.

Dukla - Liberec foto: ČTK

Dnešní triumf Slovanu zařídili svými trefami Rilke se Štajnerem, domácí snížili díky Podrazkému. Liberec vyhrál počtvrté za sebou a připravil Duklu o jarní neporazitelnost.

Dukla - Liberec 1:2

Branky: 85. Podrazký - 5. Rilke, 75. Štajner. Rozhodčí: Jech - Marek, Nádvorník. ŽK: Pázler - Rilke, Bosančič, Fleišman. Diváci: 1683.

Dukla: Rada - Hašek, Božič, Vorel, Vrzal - Svatonský (84. Marek), Gedeon, Hanousek, Malý (68. Podrazký), Pázler (73. Engelmann) - Lieteva.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Kelič, Fleišman - Rilke, Vácha, Janů (46. Šural), Bosančič (89. Ndemen) - Štajner - Rabušic (74. Hadaščok).

Liberec se na Julisce představil po 17 letech a těžko si mohl přát lepší úvod zápasu. Hosté nejprve sice mohli být rádi, když sudí Jech po střetu obránce Nezmara s domácím Svatonským nenařídil penaltu, ale v páté minutě už šli do vedení. Štajnerovu kolmici převzal rozběhnutý Rilke a křížnou ranou pokořil Duklu stejně jako v podzimním utkání, v němž pražský celek překvapivě pod Ještědem vyhrál.

Pro Severočechy, kteří těsně před dnešním zápasem při rozcvičce přišli o zraněného záložníka Breznaníka, to byla motivace, aby říjnové klopýtnutí odčinili. Proti Dukle však neměli jednoduchou pozici. Domácí ukazovali, že ne náhodou drží jarní neporazitelnost. Dnes je ale srážely nedotažené nadějné akce. Těsně před poločasem promarnil šanci na vyrovnání i nejlepší střelec Dukly Lietava.

Liberec ve druhém poločase skvělou bránil a podzimní porážku dnes Dukle vrátil. Výhru pojistil díky standardní situaci čtvrt hodiny před koncem.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Fleišmanův trestný kop si našel Štajner, jehož neuhlídal domácí kapitán Gedeon, a přesnou hlavičkou zvýšil. Štajnerův třináctý gól v sezoně a jeho padesátý v lize Liberec nasměroval k šesté venkovní výhře z posledních sedmi zápasů.

Konec ale hosté prožili v obavách o výhru. Podrazký v 85. minutě precizním trestním kopem snížil a vzápětí mohl srovnat Lietava, kterého vychytal brankář Bičík. Liberečtí fotbalisté i tak se svými fanoušky mohli slavit postup na první místo v lize.