Jablonec postoupil do semifinále poháru

19:06
JABLONEC - Fotbalisté Jablonce deklasovali v odvetě čtvrtfinále Poháru České pošty České Budějovice 5:0 a jako poslední postoupili do semifinále. První zápas na jihu Čech skončil bez branek.

Jablonec (David Lafata) foto: ČTK

Jablonec narazí na Spartu, druhou dvojici tvoří Olomouc a Teplice. Úvodní semifinálové zápasy jsou na programu 11. dubna.

Jablonec po pěti zápasech bez výhry ztrácí v lize reálnou naději na příčky zaručující účast v evropských pohárech, a tak kouč František Komňacký nasadil do domácího poháru nejsilnější sestavu. To Jihočeši šetřili opory na záchranářské boje, doma nechali oba veterány Otepku s Řepkou i brankáře Daňka. Krajčík chyběl kvůli dohodě mezi kluby.

Jablonec - Č. Budějovice 5:0

Branky: 17. Pavlík, 32. Eliáš, 40. Lafata z pen., 57. Piták, 75. Třešňák. Rozhodčí: Drábek - Dobrovolný, Nádvorník. ŽK: Lengyel (Č. Budějovice). Diváci: 1235. První zápas: 0:0, postoupil Jablonec.

Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš, Pavlík, F. Novák (65. Jablonský) - Vošahlík (81. Kopic), Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata (62. Třešňák).
České Budějovice: Delač - Riegel, Brezinský, Lengyel, P. Novák - Hudson, Petráň (66. Hovorka), Rýdel, Javorek (83. Linhart), Sandro (59. Kadula) - Němec.

Jablonec od úvodu diktoval tempo a teprve druhou soutěžní výhrou v jarní sezoně si zajistil už během úvodní půle. Skóre otevřel v 17. minutě Pavlík, gólman Delač na jeho umístěnou střelu z hranice vápna nedosáhl. Baumit pokračoval v náporu a po půlhodině zvýšil po rohu hlavičkou Eliáš.

Ve 40. minutě pak zasadil Dynamu z penalty třetí úder nejlepší ligový střelec Lafata, který zlomil čtyřzápasové čekání na gól a skóroval v šestém z posledních sedmi duelů proti bývalému klubu z jihu Čech.

Po změně stran si Severočeši zvedli ligovým trápením pošramocené sebevědomí ještě čtvrtým a pátým přesným zásahem. V 57. minutě nejprve Piták dorazil do sítě Lafatovu střelu a čtvrt hodiny před koncem uzavřel skóre střídající Třešňák.