Bohemka po 17 zápasech vyhrála, dva body ji dělí od sestupu

17:36aktualizováno  19:13
PRAHA - Fotbalisté Bohemians 1905 zvítězili ve 27. kole první ligy nad Příbramí 2:0 a utnuli tak sérii 17 zápasů bez vítězství, která trvala sedm měsíců. Zároveň odpověděli na sobotní výhru Ostravy a vrátili se před ni na čtrnáctou příčku tabulky znamenající záchranu. Góly se o to postarali Martinové Abraham a Nešpor.

Olomouc - Bohemians 1905. Trenér Bohemians 1905 Jozef Weber (vpravo) a hráč Pavel Vyhnal foto: ČTK

Trenér Bohemians Jozef Weber hodně zamíchal se sestavou, hned tři hráče nechal hrát na jiných postech než obvykle a vůbec poprvé nasadil do základní sestavy Orolína. Jeho svěřenci do utkání nastoupili s mnohem větší vervou než do minulých zápasech a přinášelo to své ovoce.

Bohemians 1905 - Příbram 2:0

Branky: 17. Abraham, 31. Nešpor. Rozhodčí: Franěk - Ubias, Dobrovolný. ŽK: Růžička - Mareš, Koukal. Diváci: 2258.

Bohemians: Sňozík - Růžička, Borek, Ptáček, Bartek - Abraham, Jindřišek - Moravec, Šumský (90. Budínský), Orolín (77. Kraják) - Nešpor (61. Hartig).
Příbram: Hruška - P. Pilík (82. Kraus), Krejčí, Mišůn, Divíšek (57. Papšys) - Mareš, T. Pilík, Koukal (90. Bernardo), Pleško - Krbeček, Šlapák.

První šanci měl už v šesté minutě Nešpor, který mohl jít sám na Hrušku, ale ten byl z branky rychle venku a na poslední chvíli mu míč sebral. V 17. minutě už se ale domácí prosadili. Šumský posadil přímý kop přesně na hlavu Abrahama a ten se v lize trefil poprvé po čtyřech letech.

Příbram i dnes potvrzovala, že je v ofenzivě mnohem silnější než v defenzivě a i přes tlak domácích se dostávala do zakončení. Nejprve hezky vystřelil Šlapák, ale brankář Sňozík byl u tyče včas. Ještě lépe zareagoval na hlavičku Mišůna po rohovém kopu, kterou reflexivně vyrazil.

Bohemians pochopili, že musí přidat pojistku a předvedli drtivou desetiminutovku. Odstartoval ji znovu Šumský, který přihrávkou našel ve vápně Nešpora a ten tvrdou střelou na zadní tyč propálil Hrušku. Pak ale příbramský brankář svůj tým hned třikrát podržel. Vychytal Nešpora, Borka po rohovém kopu i Orolína.

Hosté mohli ještě do poločasu snížit, ale Šlapák téměř na brankové čáře promáchl. Nejlepší příbramský střelec se trápil i po změně stran, když se mu nejprve ve vápně zamotal míč a v další šanci trefil jen Sňozíka. Přišel tak o svou sérii šesti zápasů v řadě se vstřeleným gólem.

Bohemians ve druhé půli pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných brejků. Další gól už ale nepřidali, i když například střídající Hartig k němu měl blízko. Na malém vápně hlavičkoval a gólman Hruška míč vyrážel možná až za brankovou čárou. Sudí nechali ve hře pokračovat.

Hartig se však i tak mohl gólu dočkat, když postupoval sám na Hrušku, ale hostujícího brankáře nepřehodil. I tak ale Bohemians vyrovnali nejvyšší vítězství v sezoně, kterým byl výsledek 2:0 z prvního kola proti Slavii.

Další nedělní výsledky fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 2:0 (1:0)
Branky: 44. a 77. Lafata. Rozhodčí: Příhoda - Chytil, Gallo. ŽK: Vošahlík, Jarolím - Holeš, Šisler, Malinský. ČK: 81. Holeš. Diváci: 2865.

Dukla Praha - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:2)
Branky: 87. Lietava - 11. Chramosta, 34. Mareš z pen. Rozhodčí: M. Paták - Jiřík, Nádvorník. ŽK: Gedeon, Lietava, Malý - Šírl, Chramosta, Fillo, Bulut, Šeda. Diváci: 2347.