Irové jsou na Euru. Doma porazili Bosnu a dali Česku naději na druhý koš

22:58aktualizováno  23:14
DUBLIN - Fotbalisté Irska jako druzí po Maďarsku postoupili z baráže na mistrovství Evropy ve Francii v příštím roce. Ostrovní celek po remíze 1:1 v úvodním duelu na hřišti Bosny a Hercegoviny využil výhody domácího prostředí v odvetě a před vyprodaným stadionem v Dublinu zvítězil 2:0 dvěma góly Jonathana Walterse.

Je to doma! Irové oslavují postup na Euro. foto: Reuters

Vyřazení Bosny znamená, že český celek neztratil šanci figurovat při prosincovém losu šampionátu v druhém výkonnostním koši, který by mohl přinést papírově přijatelnější základní skupinu.

Svěřenci Pavla Vrby jsou podle koeficientu momentálně na posledním místě v druhém koši a sesadit do třetího je v baráži mohly právě Bosna a Ukrajina.

Maďaři porazili Norsko i v odvetě, Euro si zahrají po 44 letech

Tu v úterý čeká odveta ve Slovinsku, kam si přivezla nadějnou výhru 2:0. Český tým postoupil na Euro jako vítěz své kvalifikační skupiny.

Po minutě ticha za oběti pátečních teroristických útoků v Paříži se hrál v Dublinu zpočátku opatrný fotbal.

Míč sice častěji drželi hosté, ale do vedení šli v polovině první půle Irové. Rozhodčí Kuipers odpískal Zukanovičovi hru rukou ve vápně a Walters z penalty nezaváhal. Skóroval ve třetím z posledních čtyř domácích zápasů Irska.

Po změně stran se pak útočník Stoke City prosadil znovu, když v 70. minutě na zadní tyči dostal míč do sítě po přímém kopu. Svůj střelecký účet tak vylepšil na pět branek za posledních šest duelů v reprezentaci.

Legendární Maradona bojuje s obezitou. Už podruhé si nechal zmenšit žaludek

Irové si hlavně díky němu vybojovali v baráži druhou účast na evropském šampionátu po sobě a celkově třetí v historii.

Hostující Ibiševič v nastavení trefil jen břevno a Bosna si po loňské premiéře na světovém šampionátu podruhé na velké akci nezahraje.

Baráž v úterý uzavřou odvety Slovinska s Ukrajinou a Dánska se Švédskem.

Irsko - Bosna a Hercegovina 2:0 (1:0)

Branky: 24. z pen. a 70. Walters. Rozhodčí: Kuipers (Niz.). První zápas 1:1, postoupilo Irsko.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...