Plzeň ztratila body na Žižkově

17:00aktualizováno  19:23
PRAHA - Fotbalisté mistrovské Plzně remizovali ve 25. kole první ligy na hřišti posledního Žižkova 0:0. Nevyužili tak sobotního remízového zaváhání vedoucí Sparty a ze třetího místa na ni dál ztrácí čtyři body. Žižkovu chybí na příčky zaručující záchranu v neúplné tabulce pět bodů.

Plzeň - Viktoria Žižkov foto: ČTK

Oběma Viktoriím scházely kvůli disciplinárním trestům opory v záloze. Za domácí nemohli nastoupit Sivrič a Milosavljev, v plzeňské sestavě zase nuceně absentoval Darida.

Průběh utkání dlouho nenapovídal tomu, že jde o souboj nejhorší ligové obrany s nejlepším útokem. Domácí drželi v úvodu prvního poločasu s favoritem krok a po deseti minutách se dokonce dostali do první šance.

Viktoria Žižkov - Plzeň 0:0

Rozhodčí: Jech - Santarius, Slavík. ŽK: Hílek, Kalod, Šťastný (všichni Žižkov). Diváci: 1952.

Žižkov: Kolář - Šťastný, Kiidron, Kropík, Slodowy - Kotyza, Hílek, Sloboda, Valenta (90. Procházka), Tusjak (61. Bartl) - Kalod (83. Bálek).
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský (83. Řezník) - Horváth, Trapp - Petržela (79. Wágner), Kolář (63. Ďuriš), Pilař - Bakoš.

Tusjakův přízemní pokus však brankář Pavlík bez problémů chytil. Hned za minutu mohlo udeřit na druhé straně. Po Horváthově kolmici se dostal do dobré střelecké pozice Petržela, ale gólman Kolář jeho tvrdou střelu doprostřed branky vytáhl na roh.

Ještě větší příležitost měli Západočeši ve 30. minutě, když se po odraženém míči ocitl sám ve vápně Ševinský. Váhající stoper však střelou na zadní tyč přestřelil. S dalšími pokusy pak podobně naložili také Pilař a Limberský.

Pět minut po přestávce měla Plzeň další tutovku. Po zmatcích v obraně Žižkova střílel do odkryté branky Petržela, ale trefil jen Kropíka na brankové čáře. Protiútok domácích pak zakončil Valenta ranou mimo.

V dalších minutách se Pražané, kteří doma porazili Plzeň naposled v roce 1999, stáhli více do obrany. Hosté si s ní dál nevěděli rady a zdaleka nepotvrdili formu z posledních zápasů venku, při kterých čtyřikrát vyhráli dali v nich v průměru tři góly.

V 75. minutě naopak hosté málem inkasovali, když pokus Kiidrona tečoval Čišovský těsně vedle Pavlíkovy branky. V závěru pak měla převahu Plzeň, ale pražský tým s vypětím sil remízu udržel. Hosté sice na Žižkově neinkasovali už 360 minut, ale víc je mrzelo, že po předchozích čtyřech výhrách v lize ztratili body.

Další nedělní výsledky fotbalové Gambrinus ligy

Bohemians 1905 - FK Mladá Boleslav 0:3 (0:1)
Branky: 44. Mareš, 53. Kúdela, 63. Fillo. Rozhodčí: Královec - Pelikán, Kordula. ŽK: Nešpor, Orolín - Kysela, Mareš. Diváci: 1984.

Baumit Jablonec - Dukla Praha 0:2 (0:1)
Branky: 6. a 68. Pázler. Rozhodčí: Zelinka - Košec, Štěrba. ŽK: Piták, Vošahlík, Eliáš - Hanousek, Malý. ČK: 90. Eliáš. Diváci: 2085.

Sigma Olomouc - FK Příbram 4:4 (2:3)
Branky: 17. Ordoš, 23. Klesnil, 68. vlastní Andrejevič, 85. Pospíšil - 20. a 74. Mareš, 25. Šlapák, 34. Krbeček. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Moláček. ŽK: Janotka - Krbeček, Krejčí, T. Pilík, Papšys. Diváci: 4322.