Dortmund porazil Hannover a v německé lize zůstane druhý

17:41aktualizováno  20:38
BERLÍN - Fotbalisté Dortmundu porazili ve 24. kole bundesligy Hannover 3:1 a udrželi si druhé místo v tabulce o bod před Leverkusenem. Na první Bayern Mnichov, který čeká v neděli utkání s předposledním Hoffenheimem, však stále ztrácejí 14 bodů.¨Hannover bojoval proti obhájci titulu Dortmundu o pátou příčku, ale o body přišel již v úvodu.

Fotbalisté Borussie Dortmund, čelem je Julian Schieber foto: Reuters

V 8. minutě dal první gól po kombinační akci Robert Lewandowski, kterého pak neuhlídala obrana Hannoveru ani v 21. minutě, kdy polský útočník zvýšil z dorážky. Svou 16. brankou v ročníku se dostal do čela střelecké tabulky. Borussia sice ještě před přestávkou inkasovala po dorážce Mohammeda Abdellaoueho, ale náskok uhájila. Po změně stran z rychlého protiútoku uzavřel skóre Julian Schieber. Na Lewandowského se ve střelecké tabulce dotáhl Stefan Kiessling z Leverkusenu, který v duelu se Stuttgartem vyrovnal osm minut před koncem z penalty na 1:1.

Bayer i s obráncem Michalem Kadlecem v sestavě prohrával od 12. minuty, kdy se trefil Vedad Ibiševič, po vyrovnávacím gólu ale ještě stačil dokončit obrat Lars Bender a Leverkusen se po výhře 2:1 udržel bod za Dortmundem. O první gól v sezoně připravil záložníka Wolfsburgu Jana Poláka spoluhráč Ivica Olič. Ten v 50. minutě zápasu se Schalke dotlačil za brankovou čáru míč, který už pravděpodobně do sítě směřoval z hlavy českého hráče. Polák si tak zapsal alespoň asistenci ve druhém utkání za sebou.

Pekhart se vrátil do základní sestavy, ale neskóroval

Wolfsburgu však Oličův gól na 1:1 na body nestačil. Hosté zareagovali brankami Juliana Draxlera, který zařídil i úvodní gól zápasu, Jeffersona Farfána a Klaase-Jana Huntelaara a vyhráli přesvědčivě 4:1. Útočník Tomáš Pekhart se vrátil do základní jedenáctky Norimberku, mezi střelce se ale při remíze 1:1 s Freiburgem nezapsal. Do zápasu nezasáhl stoper soupeře Pavel Krmaš, jehož po odehrání 120 minut v úterním čtvrtfinále Německého poháru s Mohučí (3:2) vyřadily svalové potíže.

Augsburg se záložníkem Janem Morávkem, který odehrál posledních 23 minut, vybojoval druhé vítězství v řadě, ale na jistotu záchrany mu stále schází šest bodů. Dnes vybojoval tři v Brémách, v jejichž sestavě chyběl po vlastním gólu při debaklu 1:6 s Bayernem Mnichov z minulého kola bek Theodor Gebre Selassie. Z lavičky sledovali domácí zápas s Fürthem záložník Petr Jiráček a brankář Jaroslav Drobný z Hamburku. Jejich tým jen remizoval 1:1 a podruhé v řadě ztratil body.

Německá fotbalová liga - 24. kolo

Brémy - Augsburg 0:1 (29. Werner)

Dortmund - Hannover 3:1 (8. a 21.Lewandowski, 72. Schieber - 40. Abdellaoue)

Hamburk - Fürth 1:1 (21. Beister - 14. Djurdjič)

Norimberk - Freiburg 1:1 (33. Simons z pen. - 83. Schmid

Wolfsburg - Schalke 1:4 (50. Olič - 33. a 63. Draxler, 79. Farfán, 86. Huntelaar)

Leverkusen - Stuttgart 2:1 (82. Kiessling z pen., 86. Bender - 12. Ibiševič z pen.)