Chelsea zaváhala s Newcastlem a vzdaluje se Lize mistrů

23:12
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea prohráli Premier League 0:2 s Newcastlem a jejich šance na postup do pohárové Evropy z ligy se znovu snížila. Londýnský tým má na šestém místě tabulky už čtyřbodový odstup za pohárovými příčkami.

Zklamaní fotbalisté Chelsea Juan Mata (vlevo) a Frank Lampard foto: ČTK

O vítězství United, kteří se naopak udrželi v boji o Ligu mistrů, se zasloužil dvěma nádhernými góly Papiss Cissé. Senegalský kanonýr, jenž přišel v zimě z Freiburgu, překonal gólmana Chelsea Petra Čecha poprvé v 19. minutě střelou do horního rohu jeho branky. V nastaveném čase pak zpečetil výhru Newcastlu málo vídanou dalekonosnou "šajtlí", po níž se Čech natahoval marně.

Výsledky 34. kola anglické ligy

Chelsea - Newcastle 0:2 (19. a 90.+3 Cissé)

Bolton - Tottenham 1:4 (51. Reo-Coker - 62. a 69. Adebayor, 37. Modrič, 60. Van der Vaart).

Díky první ligové výhře na Stamford Bridge od roku 1986 se United od Chelsea odpoutali na rozdíl čtyř bodů a na pátém místě tabulky je od čtvrtého Tottenhamu dělí pouze skóre. Zatímco mezi těmito dvěma týmy se ve zbývajících dvou kolech nejspíš rozhodne, kdo bude hrát Ligu mistrů a kdo Evropskou ligu, Chelsea zřejmě čeká boj o Evropu ve dvou pohárových finále.

Londýnský tým se tuto sobotu utká s Liverpoolem ve finále Anglického poháru, jehož vítěz si zajistí účast v EL. Dva týdny nato pak Chelsea nastoupí ve finále Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov a v případě vítězství bude startovat příští sezonu v této soutěži.

Tottenham se udržel na čtvrtém místě díky vítězství 4:1 v utkání v Boltonu, které ani ne sedm týdnů po zástavě srdce navštívil záložník domácích Fabrice Muamba. Hráč, jehož srdce se 17. března v pohárovém utkání právě proti Spurs na 78 minut zastavilo, sledoval zápas po emocionálním přivítání na tribuně.

Newcastle a Tottenham svými výhrami vytvořily tlak na třetí Arsenal, jenž má k dobru bod a ještě jedno utkání.