Řepkovy Budějovice mají skalp Slavie. Zvítězily 1:0

22:27
ČESKÉ BUDĚJOVICE - Fotbalisté Českých Budějovic porazili v zápase 25. kola první ligy Slavii 1:0. Jediný gól vstřelil v závěru zápasu Javorek, jenž v minulosti v pražském klubu působil.

České Budějovice (Tomáš Řepka) foto: ČTK

Jihočeši začali ofenzivně a hned v 2. minutě mohli otevřít skóre. Po Krajčíkově centru a Řezníčkově přiťuknutí posunul Javorek míč na Sandra, jehož ránu však Berkovec vyrazil. Ovšem tím jako by útočná fantazie domácího celku pro první poločas skončila.

Po zbytek první části byla o něco nebezpečnější Slavia, které přitom chyběli důležití hráči Latka s Blažkem. Oba z duelu vyřadil karetní trest.

Ani hostující tým to v první části s ofenzivní snahou příliš nepřeháněl. Přesto se Böhm v 22. minutě protáhl kolem Řepky a vystřelil, Daněk byl ale připraven. Ještě před přestávkou se dostal do nadějnější příležitosti Vlček. Přetažený centr neodhadl Machovec, jehož míč přeskočil. Za domácím obráncem číhal právě Vlček, který střílel tvrdě k tyči, ale tam zasáhl Daněk.

Vlevo Michal Klesa z Českých Budějovic, uprostřed Zoran Milutinovič ze Slavie, vpravo českobudějovický Petr Javorek
Jakub Řezníček z Českých Budějovic postupuje s míčem, za ním Martin Dostál a Róbert Cicman ze Slavie

Budějovice rozhodly o vítězství nad Slavii až v úplném závěru zápasu

V podobném stylu začala i druhá část. Tentokrát dlouhý centr propadl mezi Daňkem s Machovcem, ovšem sprintujícímu Vlčkovi k balonu kousek chyběl.

České Budějovice s přibývajícími minutami postupně ožívaly. Více se tlačily do koncovky, ovšem domácí hráči byli často nepřesní. V 66. minutě připravil Řezníček takřka ideální pozici pro Klesu, jenže jeho střela mířila pouze do středu branky, kde stál připravený Berkovec.

V 80. minutě pálil z úhlu Sandro, ale jeho pokus letěl nad břevno. O výsledku mohl nejprve rozhodnout střídající Pospěch, jenž se v 85. minutě dostal v pokutovém území k odraženému míči, ovšem České Budějovice podržel skvělým zákrokem Daněk. Vzápětí udeřilo na druhé straně. Svěží Hudson se prohnal kolem Cicmana a předložil zpětnou přihrávku Javorkovi, jenž skóroval.

Jihočeši tak darovali svému trenérovi Františku Ciprovi k jeho dnešním 65. narozeninám tři body za vítězství 1:0 a posun před Slavii na desáté místo v tabulce.

České Budějovice - Slavia 1:0

Branka: 87. Javorek.

Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Řepka, Otepka - Cicman, Nitrianský. Diváci: 3698.

Č. Budějovice: Daněk - Krajčík, Řepka, Lengyel, Machovec - Klesa (72. Hudson), Rýdel, Otepka (90. Riegel), Javorek, Sandro - Řezníček (90. Brezinský). Trenér: Cipro.

Slavia: Berkovec - Dostál, Cicman, Hubáček, Trubila - Vlček (80. Veselý), Milutinovič (87. Dembélé), Jarolím, Petrák, Nitrianský - Böhm (60. Pospěch). Trenér: Poustka.