Fotbalisté Bohemians porazili Ostravu a vyhráli zimní Tipsport ligu

16:04
BEROUN/PRAHA - Triumf v Tipsport lize dobyli fotbalisté Bohemians 1905. Ve finále zimní soutěže porazili Baník Ostravu 2:0. V dalších přípravných zápasech Slavia podlehla Liberci 0:1, Slovácko dalo pět gólů Trenčínu, Teplice přestřílely Příbram a Dukla remizovala s Jihlavou.

David Bartek z Bohemians Praha 1905 se raduje z gólu. foto: ČTK

První šanci měla Ostrava. Ve 14. minutě se k odraženému míči dostal De Azevedo, jehož tvrdou střelu doprostřed branky vytáhl gólman Berkovec. Po dvaceti minutách hry o sobě dali vědět také Bohemians. Horovu střelu zblízka vyrazil brankář Šrom, míč za jeho záda poslal Bartek, ale rozhodčí gól neuznali pro ofsajd.

Olomouc - Žilina 0:1

Záložník Pražanů si spravil chuť ve 33. minutě, když po rohovém kopu nepokrytý na zadní tyči otevřel skóre. Těsně před pauzou přidal druhý gól Rada, který přesnou křížnou střelou překonal Šroma.

V úvodu druhé půle tvrdě vystřelil Růžička, ale na ostravského brankáře nevyzrál. Po hodině mohl snížit Štěpán, z voleje však trefil jen tyč. Na opačné straně v závěru nastřelil brankovou konstrukci Litevec Kuklys.

Slávisté měli v zápase s Libercem několik výborných příležitostí, ale gól dát schopní nebyli. Ani útočník Necid, vysněná posila do ofenzívu, překonat brankáře Hrošša nedokázal. A to měl jen za první půli dvě velké šance.

Liberec se do střeleckých možností tolik nedostával, ale i to málo mu stačilo, aby skóroval a vyhrál. V úvodu druhé půle Kolár poslal do úniku Rabušice a ten vystřelil podél Čontofalského. Slavia mohutně útočila, přibývaly však už jen skvělé zákroky Hrošša.