Bohemians po dvou pětigólových ostudách zabrali a porazili Příbram

22:19aktualizováno  22:55
PRAHA - Fotbalisté Bohemians ve 3. kole první ligy porazili Příbram 2:0 góly Šírla a Bartka. Nováček soutěže tak napravil úvodní dva debakly s Plzní a Brnem a zároveň oslavil návrat první ligy na svůj stadion v Ďolíčku, kde se nejvyšší soutěž hrála naposledy v květnu 2010.

Radek Šírl ještě v dresu Bohemians 1905. foto: MAFRA

Hlasy trenérů

Jozef Weber (Bohemians)
"Jsem velice rád, že jsme to po těch dvou prvních porážkách zvládli. Bylo to náročné na psychiku, protože jsme chtěli v televizi ukázat, že fotbal hrát umíme. Hráli jsme dostatečně agresivně, ale i fotbalově. Lidem se to muselo líbit, tempo bylo vysoké. V druhé půli jsme byli trochu pod tlakem a nakoply nás až nějaké brejky. Vyhráli jsme zaslouženě. Pro takovouhle atmosféru se fotbal dělá. Kluci tomu pomohli i svým výkonem."

František Straka (Příbram)
"Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože domácí požene plný Ďolíček, kde se hrálo vždy špatně. Po šanci Jugase jsme vypadli ze hry a už jsme se neprosazovali. A co produkujeme v defenzivě, to mi hlava nebere. Chtěli jsme být důrazní při standardkách, a stejně z toho dostaneme gól. Nemůže se stát, aby míč takto propadl. Bohemka nás předčila v důrazu a v chuti vyhrát. Jsem moc rád, že se fotbal vrátil do Ďolíčku, protože tohle český fotbal potřebuje. Atmosféra dělá hrozně moc, každému hráči se pak hraje jinak. Ale nesmí se stát, aby hráči tomu klokanímu peklu podlehli."

Jediným týmem bez bodového zisku v nové sezoně tak už zůstává jen Sigma Olomouc, která však má duel 3. kola teprve před sebou. Hráči Bohemians potvrdili, že domácí hřiště bude jejich silnou zbraní. Téměř vyprodaným tribunám předváděli rychlý fotbal s obrovským nasazením. Na novém trávníku, na kterém se teprve ve středu poprvé trénovalo, se jim dařily i kombinační akce.

Příbram, v jejíž základní sestavě se nově objevili Andrejevič, Mareš a Řezníček, se bojovné atmosféry v Ďolíčku zřejmě zalekla a často ztrácela míče, kvůli čemuž se dostávala pod tlak. Hráči Bohemians však nabídnuté šance většinou vlastní nepřesností nedokázali využít. Největší příležitosti domácích tak přišly po nechtěných střelách.

Nejprve Kolářův centr překvapil brankáře Hrušku a otřel se o břevno, v 28. minutě však už udeřilo. Šírl zahrál přímý kop ze strany, míč se k němu vrátil a bývalý reprezentant ho znovu poslal před branku. Jenže tak šikovně, že i když se ho v chumlu hráčů před brankou nikdo nedotkl, zapadl do sítě. Ani inkasovaný gól Příbram příliš nerozhýbal, a tak se trenér Straka rozhodl o poločase pro dvojí střídání. Především odchod nedůrazného Mašána hře Středočechů prospěl a síly se mírně vyrovnaly.

Gólman Berkovec, který v brance Bohemians po dvou pětigólových porážkách nahradil Havránka, však byl i tak prakticky bez práce a hosté ho výrazněji neprověřili. Naopak 12 minut před koncem předvedl na domácí straně parádní akci střídající Bartek, který se na levé straně efektně prosmýkl mezi dvěma obránci a střelou podél brankáře zvýšil na konečných 2:0. Bohemians tak v součtu s loňskou sezonou Národní ligy bodovali doma už v desátém zápase po sobě.

Bohemians Praha 1905 - 1. FK Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 27. Šírl, 78. Bartek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hájek. ŽK: Moravec, J. Štochl - Danoski, Mišůn, T. Pilík. Diváci: 4003.
Bohemians: Berkovec - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec, Rada, Jindřišek, Nerad (60. Krch), Kolář (68. Bartek) - Ndiaye (87. Růžička). Trenér: Weber.
Příbram: Hruška - Jugas, Andrejevič, Mišůn, Divíšek (46. Pleško) - Mareš (79. Stratil), Tarczal, Mašán (46. T. Pilík), Danoski - Švancara, Řezníček. Trenér: Straka.