Blackburn po 11 letech opouští anglickou ligu

23:22
LONDÝN - Fotbalisté Blackburnu po jedenácti letech opouštějí anglickou ligu. K sestupu je odsoudila prohra 0:1 v dnešním utkání předposledního 37. kola s Wiganem. Hosté si naopak díky brance paraguayského obránce Antolína Alcaraze tři minuty před koncem zajistili záchranu.

Blackburn foto: Reuters

Blackburn v 37 ligových zápasech pod trenérem Stevem Keanem vyhrál jen osmkrát a sestupuje spolu s posledním Wolverhamptonem. Do druhé ligy je doprovodí ještě jeden z dvojice Bolton a Queens Park, které před závěrečným kolem dělí dva body.

Kuře na hřišti

Zápas opět provázely protesty proti Keanovi a majiteli klubu drůbežářské společnosti Venky's. Proto také nespokojení fanoušci vypustili ve druhé půli na hřiště kuře s přivázanou vlajkou Blackburnu, které musel odchytit brankář Wiganu Ali Al-Habsí.