Fotbalisté Betisu po vítězství v Jablonci znovu prohráli v lize

8:05
MADRID - Fotbalisté Betisu Sevilla si tři dny po vítězství ve 4. předkole Evropské ligy v Jablonci připsali druhou ligovou porážku. V nedělním duelu podlehli doma 1:2 Celtě Vigo a jsou jedním ze čtyř týmů ve španělské nejvyšší soutěži, který v dosavadních dvou duelech ještě nebodoval.

Fotbalista Cedric Mabwati z Betisu Sevilla foto: ČTK

Španělská fotbalová liga - 2. kolo

Betis Sevilla - Vigo 1:2 (90. Rubén Castro - 67. Charles, 74. Nolito)

Betis, jenž ve čtvrtek vyhrál v Jablonci 2:1, přivítá vítěze Poháru České pošty v odvetě ve čtvrtek. Jablonecký soupeř měl proti Celtě velkou šanci v prvním poločase, ale Molina nastřelil pouze břevno. Po hodině hry v rychlém sledu udeřili dvakrát hosté - Nolito nejprve v 67. minutě přihrál na vedoucí gól Charlesovi a sedm minut nato sám zvýšil.

O dramatickou koncovku se postaral záložník Viga Oubiňa, jenž dostal pět minut před koncem druhou žlutou kartu a jeho tým musel dohrávat v oslabení. Přesilovku využil v poslední minutě střídající Rubén Castro, jenž kvůli zranění nehrál v úvodním ligovém duelu proti Realu Madrid ani v Jablonci, ale na víc než snížení domácí nedosáhli. Trenér José Mel nasadil sestavu: Sara - Chica, Paulao, Perquis (30. Amaya), Nacho - Matilla, Nosa - Cedric, Verdú, Juan Carlos (70. Rubén Castro) - Molina (60. Chuli).