Fotbalisté Baníku třemi góly deklasovali Zlín. Bakoš rozhodl hattrickem derby

16:00aktualizováno  19:36
OSTRAVA/PRAHA - Po zimě jej všichni pasovali na jasného kandidáta sestupu, ostravský Baník se však nechce vzdát bez boje. V 18. kole Synot ligy doma deklasoval 3:0 Zlín a připsal si teprve druhou výhru a třetí „bodový“ zápas v sezoně. Tým Vlastimila Petržely, který přerušil sérii osmi porážek v řadě, tak ztrácí na záchranu už „jen“ 10 bodů.

Fotbalisté Baníku už zase válí, doma si smlsli na Zlínu. foto: MAFRA - Adolf Horsinka

První zádrhel v cestě za Evropou: Slavia pouze remizovala v Jihlavě

Důležité zápasy v boji o záchranu zvládli i fotbalisté Bohemians Praha, kteří v pražském derby porazili Duklu 1:0. Stejným výsledkem pak vyhrálo Slovácko v Příbrami.

Z týmu bojující o udržení se naopak nedařilo Olomouci, která prohrála 0:2 v Brně a zůstává patnáctá s devítibodovým náskokem na Baník.

Martin Honiš v souboji s obráncem Boleslavi Ondřejem Kúdelou
Milan Baroš v souboji s obráncem Baníku Martinem Honišem

Fotbalisté Liberce porazili Jablonec 3:2 a podještědské derby v rámci nejvyšší soutěže vyhráli poprvé po třech zápasech.

Liberec rozhodl o výhře v 56. minutě

Slovan vedl po dvou brankách Marka Bakoše z první půle 2:0, hosté díky trefám Stanislava Tecla z penalty a Marka Kysely v rozmezí pěti minut druhého dějství srovnali.

Plzeň už má šestibodový náskok. ‚Měli jsme ale z výhry strach,‘ mrzí Krejčího

V 86. minutě ale zkompletoval hattrick Bakoš a rozhodl. Liberec se tak posunul na čtvrté místo tabulky o dva body před Slavii.

Právě nejhorší útok ligy znemožnil šestý Zlín góly Daniela Holzera, Karola Mondeka a Richarda Lásika a trenér Vlastimil Petržela si tak zapsal vítěznou premiéru před ostravským publikem. Zlín ani v druhém jarním utkání nebodoval.

Baník zvítězil i přesto, že věkový průměr základní jedenáctky nejmladšího mužstva ligy vinou zranění a nemocí spadl na necelých 21 let.

Příbram i přes velkou převahu podlehla Slovácku

Fotbalisté Bohemians 1905 po výhře 1:0 nad Duklou prodloužili sérii bez porážky na sedm zápasů, navíc doma vyhráli počtvrté v řadě. Malé pražské derby v 68. minutě rozhodl obránce Daniel Krch.

Výsledky 18. kola

Slovan Liberec - FK Jablonec 3:2 (2:0)

Branky: 24., 38. a 86. Bakoš - 63. Tecl z pen., 68. Kysela.

Baník Ostrava - Fastav Zlín 3:0 (2:0)

Branky: 9. Holzer, 30. Mondek, 60. Lásik.

Zbrojovka Brno - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)

Branky: 44. Řezníček, 51. Hyčka

Bohemians Praha 1905 - Dukla Praha 1:0 (0:0)

Branka: 68. Krch

1. FK Příbram - 1. FC Slovácko 0:1 (0:0)

Branka: 90. Došek

Fotbalisté Příbrami prohráli se Slováckem 0:1, přestože byli po většinu zápasu aktivnějším týmem, jenže jen třikrát nastřelili konstrukci branky.

Naopak v poslední minutě neuhlídali rohový kop, po kterém rozhodl o výhře hostů Libor Došek. Příbram tak doma počtvrté z posledních pěti utkání ztratila body.

Naopak Slovácko si vylepšilo bilanci na hřištích soupeřů, kde bylo po podzimu druhé nejhorší.

Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili Olomouc 2:0 a ukončili nevydařenou sérii předcházejících čtyř utkání, v nichž získali jediný bod.

Branky domácích vstřelili na rozhraní poločasů v rozmezí sedmi minut Jakub Řezníček a Alois Hyčka.