Real odvetu nezvládl, španělský Superpohár vystřelil Atlétiku Mandžukič

7:48
MADRID - Superpohár UEFA získali, doma ve Španělsku fotbalisté Realu Madrid na stejnou trofej nedosáhli. Z triumfu se raduje jejich městský rival Atlético, který po remíze 1:1 v úvodním utkání zvítězil v odvetě 1:0. Jedinou branku prestižního souboje vstřelil už ve druhé minutě Mario Mandžukič.

Vítězové Španělského poháru z Atlétika Madrid. foto: Reuters

Úřadující mistr tak porazil doma vítěze Španělského poháru a zisk Superpoháru slaví po 29 letech podruhé v historii.

Mandžukič se dočkal své první soutěžní trefy za Atlético po letním příchodu z Bayernu Mnichov. Chorvatský útočník ve druhé minutě prošel středem obrany Realu a přesnou střelou k tyči překonal Casillase.

Hostující trenér Ancelotti poslal do druhé půle kanonýra Ronalda, který v úvodním duelu utrpěl lehké zranění, k vyrovnání to už ale nevedlo. Závěrečný nápor zbrzdil svým vyloučením Modrič a "Bílý balet" tak po vítězství v evropském Superpoháru na druhou trofej v nové sezoně nedosáhl.