30. května 2015 21:11 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Arsenal vyhrál znovu anglický
pohár, Rosický nebyl ani na lavičce

Fotbalisté Arsenalu slaví triumf v FA Cupu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalisté Arsenalu slaví triumf v FA Cupu. | foto: Reuters
LONDÝN Fotbalisté Arsenalu obhájili triumf v Anglickém poháru. Ve finále na londýnském stadionu Wembley přesvědčivě porazili Aston Villu 4:0. Český záložník Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce.

V historii klubu je to již dvanáctý zisk FA Cupu. Nejstarší fotbalovou soutěž světa nikdo víckrát nevyhrál, „Kanonýři“ odsunuli na druhé místo Manchester United s 11 tituly.

Arsenal byl už v prvním poločase jednoznačně lepším týmem. V první šanci vychytal Koscielného brankář Given, Arsenal poté nedokázal poslat do vedení ze dvou dobrých příležitostí ani Aaron Ramsey.

Největší možnost však spálil Theo Walcott, který měl po Özilově přihrávce před sebou již prázdnou bránu. Za překonaného Givena ale zaskočil obránce Richardson.

Walcott, který v základní sestavě překvapivě nahradil Girouda, se prosadil až pět minut před poločasem. Monrealův centr sklepl na anglického rychlíka Sánchez a Walcott propálil několik obránců i brankáře Aston Villy.

Jen chvíli po přestávce zvýšil krásnou střelou zpoza vápna Alexis Sánchez. Další šanci měl Cazorla, gólově se ale prosadil až Per Mertesacker přesnou hlavičkou po rohu Cazorly.

Zbytek finále už svěřenci Arsénea Wengera odehráli v klidu, Aston Villu nepustili do jediné šance a naopak ještě zásluhou střídajícího Girouda přidali v nastaveném čase čtvrtý gól.

Arsenal zdařilou obhajobou zopakoval stejný úspěch, který se mu povedl v letech 2002 a 2003. Mezitím FA Cup v roce 2010 obhájila také Chelsea.

Arsenal - Aston Villa 4:0 (1:0)

Branky: 40. Walcott, 50. Sánchez, 62. Mertesacker, 90.+3 Giroud.