14. února 2016 15:00, aktualizováno  17:27 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Arsenal vyhrál šlágr díky gólu z
poslední minuty, Liverpool vyhrál 6:0

• 3Diskuse
Danny Welbeck se raduje z vítězného gólu do sítě Leicesteru. Přihlíží Alexis... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Danny Welbeck se raduje z vítězného gólu do sítě Leicesteru. Přihlíží Alexis... | foto: Reuters
LONDÝN/PRAHA Fotbalisté Arsenalu porazili v 26. kole anglické ligy vedoucí tým tabulky Leicester 2:1 a ztrácejí na něj už pouze dva body. O výhře „Kanonýrů“ rozhodly dva góly střídajících hráčů, ten vítězný vstřelil Danny Welbeck až v páté minutě nastavení. Tottenham pak zvítězil na hřišti Manchesteru City 2:1 a díky lepšímu skóre se dostal zpět před Arsenal na druhé místo.

Bez problémů zvítězil Liverpool na hřišti Aston Villy, svěřenci Jürgena Kloppa porazili poslední tým tabulky 6:0.

Aston Villa dostala šest gólů na domácím hřišti vůbec poprvé v Premier League. Liverpool vyrovnal své nejvyšší venkovní vítězství a dostal se na osmé místo tabulky. ̈

Leicester nadějně rozjetý zápas nedotáhl

Po prvním poločase vedl Leicester, který měl sice v úvodním dějství menší držení míče, ale byl výrazně nebezpečnější.

Premier League - 26. kolo:

Arsenal - Leicester 2:1
Branky: 70. Walcott, 90.+5 Welbeck - 45. Vardy z pen.

Aston Villa - Liverpool 0:6
Branky: 16. Sturridge, 25. Milner, 58. Can, 63. Origi, 65. Clyne, 71. K. Touré

Manchester City - Tottenham 1:2
Branky: 74. Iheanacho - 53. Kane z pen., 83. Eriksen

Petr Čech v brance Arsenalu musel zlikvidovat velkou šanci Vardyho, který hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, a vytáhl se také proti technickému pokusu Kanteho.

Těsně před poločasem už ale český brankář lovil míč ze sítě. Vardyho ve vápně fauloval Nacho Monreal a nejlepší střelec Premier League penaltu proměnil.

Arsenalu pomohlo v 54. minutě vyloučení Dannyho Simpsona, který viděl během pěti minut dvě žluté karty. Simpson se stal prvním vyloučeným hráčem Leicesteru v této sezoně.

Poprvé se domácím podařilo využít přesilovku v 70. minutě. Giroud výborně sklepl Bellerínův centr na střídajícího Thea Walcotta a anglický útočník prostřelil Schmeichela. Arsenal tak skóroval z první střely na branku.

Danny Welbeck dává hlavičkou vítězný gól do sítě Leicesteru.
Danny Welbeck se raduje z vítězného gólu do sítě Leicesteru.

Domácí strávili posledních 20 minut ve velkém tlaku, dlouho to ale vypadalo, že vítězný gól nedají. Jen těsně vedle pálili Ramsey a Sánchez, Mertesacker hlavičkoval z malého vápna také mimo tyče. Obrovskou šanci Girouda zlikvidoval skvělým zákrokem Schmeichel.

Až v nastaveném čase poslal Özil centr z přímého kopu na hlavu dalšího střídajícího útočníka Welbecka, který míč tečoval do sítě. Dlouho zraněný útočník se na hřiště dostal poprvé od loňského dubna a hned Arsenalu zajistil klíčové tři body v boji o titul.

Tottenham zvládl závěr v Manchesteru

O výsledku zápasu v Manchesteru rozhodla druhá půle. Do vedení šli hosté, kteří po sporné ruce Sterlinga zahrávali pokutový kop.

Harry Kane s jeho proměněním nezaváhal a připsal si už 16. gól v sezoně. Manchester City se poté vrhl do útoku a Yaya Touré trefil z přímého kopu břevno.

Tlak se nakonec domácím vyplatil v 73. minutě, kdy Clichyho pas do vápna poslal přesně pod břevno střídající Kelechi Iheanacho.

Jenže o deset minut později už opět vedl Tottenham. Lamela krásnou přihrávkou za obranu našel Christiana Eriksena a ten v den 24. narozenin rozhodl o důležitém vítězství svého týmu.

City už ze závěrečného tlaku nic vytěžit nedokázali. Nejblíže gólu byl Otamendi, ale na poslední chvíli mu centr z hlavy skvělým zákrokem sebral Lloris.