Apoel Nikósie v Lize mistrů senzačně vyřadil Lyon

23:36
NIKÓSIE - Fotbalisté Apoelu Nikósie si při své premiéře v hlavní fázi Ligy mistrů zahrají čtvrtfinále. V osmifinále postoupili po výhře 4:3 na penalty přes favorizovaný Lyon, když v základní hrací době skončil duel 1:0. V úvodním zápase ve Francii vyhrál stejným poměrem Olympique.

Apoel Nikósie foto: Reuters

Výsledky odvetných osmifinále LM

APOEL Nikósie - Olympique Lyon 1:0 po prodl. (1:0, 1:0), na penalty 4:3
Branka: 9. Manduca. Rozhodující penaltu proměnil: Tričkovski. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 115. Manduca. Diváci: 22.000. První zápas: 0:1, postoupil APOEL.

FC Barcelona - Bayer Leverkusen 7:1 (2:0)
Branky: 25., 42., 50., 58. a 85. Messi, 55. a 62. Tello - 90.+1 Bellarabi. Rozhodčí: Moen (Nor.). Diváci: 75.632. První zápas: 3:1, postoupila Barcelona.

Kyperský tým, který předloni vyřadil v Evropské lize Jablonec, potvrdil, že se mu v pohárech na domácím stadionu hodně daří. Ve své aréně prohrál pouze jediné z předchozích deseti utkání a také dnes nastoupil s velkým odhodláním.

Po devíti minutách odcentroval Charalambides a Manduca svým třetím gólem v hlavní části soutěže smazal jednobrankové manko. Lyon se pak snažil vyrovnat a domácí hrozili především z brejků. Po přestávce mohl dvakrát překlopit otěže na stranu Apoelu Manduca, na opačné straně se ale neprosadil v několika šancích ani Lyon a duel nakonec dospěl až k penaltám.

Do rozstřelu už nemohl zasáhnout střelec Manduca, který pět minut před koncem prodloužení dostal červenou kartu. Apoel se ale s jeho absencí vypořádal a pokračuje v senzačním tažení soutěží.