Rosický nastoupil za Arsenal poprvé od prosince a přispěl k výhře

18:47aktualizováno  21:31
LONDÝN - Kapitán fotbalové reprezentace Tomáš Rosický vyléčil zranění lýtka a poprvé od 8. prosince nastoupil v soutěžním zápase za Arsenal. Dvaatřicetiletý záložník pomohl ve čtvrtém kole Anglického poháru k výhře londýnského celku 3:2 nad druholigovým Brightonem.

Český fotbalista Arsenalu Tomáš Rosický (vlevo) a David López z Brightonu foto: Reuters

Rosický v této sezoně v dresu "Kanonýrů" kvůli zdravotním problémům zasáhl teprve do pátého utkání. Bývalý hráč Sparty a Dortmundu po čtvrthodině rozjel akci, kterou po přistrčení Podolského zakončil umístěnou ranou Giroud. Francouzský útočník po Barnesově vyrovnání strhl na začátku druhého poločasu podruhé vedení na stranu hostů, ale Ulloa krátce nato opět vyrovnal.

O výhře Arsenalu, za který odehrál Rosický 69 minut, rozhodl až pět minut před koncem střídající forvard Walcott. Velkou ostudu si uřízl účastník Premier League Norwich, jenž doma podlehl Lutonu z páté nejvyšší soutěže 0:1. Takový scénář se v FA Cupu odehrál naposledy před čtyřiadvaceti lety. Zápas byl specifický pro brankáře Lutonu Marka Tylera, jenž byl právě z Norwiche jako žáček před dvaceti lety propuštěn. "Bylo hodně emotivní vrátit se do míst, kde jsem začal s fotbalem. To, že jsem tady mohl hrát a vychytal čisté konto, pro mne znamená celý svět," uvedl pětatřicetiletý Tyler.

Do dalšího kola postoupily také oba manchesterské celky. Vedoucí tým Premier League United doma porazil Fulham jasně 4:1, když se za něj prosadili z penalty Giggs, Rooney a dvakrát Hernández. Úřadující anglický mistr City zase zdolal Stoke na jeho hřišti 1:0 až Zabaletovou brankou z 85. minuty.