Pekhart skóroval, ale poranil si ruku. Bundesligu prý stihne

16:05
BERLÍN - Fotbalový reprezentant Tomáš Pekhart si v přípravě Norimberku těžce pohmoždil zápěstí pravé ruky. Začátek jarní části bundesligy příští týden by mu ale utéct neměl. Informoval o tom mnichovský deník Abendzeitung.

Trénink českých fotbalistů na Euru (Tomáš Pekhart) foto: ČTK

Třiadvacetiletý útočník se podle něj v prvním poločase přípravného zápasu s belgickými Bruggami srazil před vlastní brankou s gólmanem bavorského týmu Raphaelem Schäferem a spadl na zem. Pekhart i přes bolesti poločas dohrál, do druhého však už nenastoupil.

Následné rentgenové vyšetření v nemocnici sice nepotvrdilo obavy ze zlomeniny, zápěstí bývalého hráče Tottenhamu, Slavie, Jablonce a naposledy Sparty však bude v příštích dnech chránit obvaz. Než se v zápase s Bruggami Pekhart zranil, stihl vstřelit branku, kterou zvýšil na 2:0. Čtrnáctému týmu bundesligy to však nestačilo a nakonec prohrál 3:4.