Messi nedal penaltu, ale Barcelona španělský Superpohár vyhrála

8:30
BARCELONA - Fotbalisté Barcelony remizovali v domácí odvetě španělského Superpoháru po neproměněné penaltě Lionela Messiho 0:0 s Atléticem a získali tuto trofej počtvrté za posledních pět let. První zápas před týdnem v Madridu skončil 1:1.

Fotbalista Barcelony vyhráli španělský Superpohár foto: ČTK

Španělský fotbalový Superpohár - odveta

FC Barcelona - Atlético Madrid 0:0
ČK:
80. Filipe Luís, 90.+1 Arda (oba Atlético). První zápas 1:1, vyhrála Barcelona.

Barcelona nedokázala na Nou Campu skórovat navzdory tomu, že v jejím dresu poprvé v soutěžním utkání nastoupil v základní sestavě Neymar a vytvořil hvězdnou dvojici s uzdraveným Messim. Větší gólové příležitosti ze hry však mělo Atlético a proti šancím bývalého barcelonského útočníka Davida Villy a Turka Ardy Turana musel skvěle zasáhnout gólman Víctor Valdés.¨Nejlepší hráč světa Messi mohl nicméně v závěru pojistit triumf svého týmu z pokutového kopu, ale míč po faulu Mirandy na Pedra poslal v 89. minutě jen do břevna.

To už hráli hosté osm minut o deseti, poté co byl vyloučen krajní obránce Felipe Luís, v nastaveném čase navíc ještě dostal červenou kartu i Arda. Barcelona se tak stala prvním týmem v historii soutěže, který získal trofej, aniž vyhrál alespoň jeden duel z dvojzápasu. Zároveň si připsal první triumf argentinský kouč Gerardo Martino, jenž minulý měsíc na lavičce nahradil nemocného Tita Vilanovu. "Jsem spokojený s tím, že jsme vyhráli. Kdykoli je příležitost hrát o nějaký titul, tak je dobré ho získat. Ale v průběhu sezony chci vidět od týmu víc," uvedl Martino.

Neskrýval, že spolupráce Messiho a Neymara, kteří spolu dosud v sezoně strávili na trávníku jen sedm minut, ještě nebyla ideální. "Individuálně hráli dobře, ale pravdou je, že spolu moc nekombinovali. Jak byl Neymar vlevo a Messi se stahoval doprava, byli od sebe daleko. Ale nepochybuju o tom, že se brzy začnou nacházet," dodal Martino. Jednadvacetiletý Brazilec Neymar, jenž v červnu přišel do Barcelony za 57 milionů eur ze Santosu, dosud v novém týmu spíše střídal. V prvním zápasu Superpoháru však vstřelil jediný gól svého mužstva, jenž se ukázal pro dvojutkání jako klíčový.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...