Kozák se poprvé trefil za Aston Villu a rozhodl o výhře nad Norwichem

Petr Čech

16:25aktualizováno  21:20
LONDÝN - Český fotbalista Libor Kozák první brankou v dresu Aston Villy rozhodl o vítězství 1:0 na hřišti Norwiche v 5. kole anglické ligy. Reprezentační útočník se prosadil dvě minuty poté, co na hřišti vystřídal zraněného Christiana Bentekeho a v ligovém zápase vstřelil branku po téměř roce a půl. Chelsea s Petrem Čechem v brance se po dvou bodových ztrátách v lize, prohře v Superpoháru a Lize mistrů dočkala výhry. Doma zdolala v derby Fulham 2:0.

Kozák se diví verdiktu sudího. foto: MAFRA - Michal Šula.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo

Norwich - Aston Villa 0:1 (30. Kozák)

Liverpool - Southampton 0:1 (53. Lovren)

Newcastle - Hull 2:3 (10. a 44. Rémy - 26. Bredy, 48. Elmohamadí, 76. Aluko)

West Bromwich - Sunderland 3:0 (20. Sessegnon, 76. Ridgewel, 90.+3 Amalfitano)

West Ham United - Everton 2:3 (31. Morrison, 77. Noble z pen. - 62. a 83. Baines, 85. Lukaku)

Chelsea - Fulham 2:0 (52. Oscar, 84. Mikel)

Aston Villa mohla prohrávat už po šesti minutách, když v pokutovém území zahrál rukou Ciaran Clark. Nařízenou penaltu ale Robertu Snodgrassovi americký reprezentační gólman Bradley Guzan chytil.

Kozákova chvíle přišla přesně po půl hodině utkání. Bývalý hráč Lazia nejprve nevyužil přesný pas Andrease Weimanna, odražený míč mu však vrátil do vápna Gabriel Agbonlahor a Kozák už do odkryté branky skóroval. Gól mohl slavit už ve svém druhém utkání za Aston Villu. V ligovém utkání skóroval poprvé od května 2012, kdy se trefil v italské lize do sítě Interu Milán.

Aston Villa díky Kozákovi dokázala poprvé po třech porážkách zvítězit a také prodloužila zajímavou statistiku: kdykoli v posledních deseti duelech v dresu týmu z Birminghamu skóroval český hráč, Aston Villa vždy bodovala. Před Kozákem v klubu působili Milan Baroš a Patrik Berger.

První výhru Chelsea po měsíci zařídili Brazilec Oscar, který se trefil již ve středečním utkání LM proti Basileji a Nigerijec Obi Mikel, který ve svém 185. zápase zaznamenal vůbec první branku v Premier League. "Blues" se díky výhře posunuli minimálně do zítřka do čela ligové tabulky. Sunderland s Ondřejem Čelůstkou, který odehrál celých devadesát minut, prohrál 0:3 s West Bromwichem a na posledním místě tabulky stále čeká na první ligovou výhru.

Liverpool po třech výhrách a jedné remíze vyšel poprvé bodově naprázdno, když nestačil doma na Southampton. O jedinou branku zápasu se postaral krátce po změně stran chorvatský obránce Dejan Lovren. Domácí tak potvrdili špatnou bilanci se svým dnešním soupeřem, se kterým prohráli pět z posledních sedmi vzájemných střetnutí. Newcastle sice jako sedmý tým v historii dosáhl díky trefě Loica Rémyho na svůj 5000. gól v nejvyšší soutěži, přesto však nestačil v domácím prostředí na nováčka z Hullu 2:3.