Henry se v Americe parádně trefil rovnou z rohu

13:26
NEW YORK - Francouzský útočník Thierry Henry se v zámořské fotbalové lize MLS blýskl gólem přímo z rohového kopu. Ve třetí minutě nastaveného času hvězda New Yorku Red Bull nachytala gólmana Columbusu Matta Lampsona, jenž chvíli předtím nahradil zraněného Andyho Gruenebauma.

Fotbalista Thierry Henry děkuje fanouškům Arsenalu po porážce se Swansea foto: Reuters

Henry poslal míč o tyč do sítě a zpečetil vítězství svého týmu na 3:1. Bývalý kanonýr Arsenalu se postaral i o první gól New Yorku, kterým v deváté minutě vyrovnal na 1:1. V 79. minutě pak Henry z rohového kopu přihrál na vítěznou branku Daxe McCartyho.

Po jeho hlavičce se marně natahoval gólman Gruenebaum, udeřil se obličejem do tyče a po dlouhém ošetřování nakonec musel trávník opustit. Henhry má na kontě 13 gólů a ztrácí šest branek na suverénně nejlepšího střelce sezony Chrise Wondolowského ze San Jose, jenž v sobotu přispěl proměněnou penaltou k výhře 2:0 nad Chivasem USA.

San Jose si upevnilo vedení v MLS. New York protáhl svou sérii bez porážky na pět zápasů a ztrácí jen dva body na lídra Východní konference Kansas City.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.