Česko - Polsko (vpravo Blaszczykowski) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy foto: Reuters

Poláci: Bolí to, proti Česku nám chybělo štěstí

Česko - Polsko (vpravo Blaszczykowski) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
17. června 2012   12:16 | Lidovky.cz
Link
Link
VRATISLAV - Chybělo nám štěstí - tak polští fotbalisté hodnotili sobotní zápas mistrovství Evropy s Českou republikou, ve kterém prohráli 0:1 a nepostoupili do čtvrtfinále. Češi naopak díky výhře jdou do dalších bojů z prvního místa skupiny.

"Bolí, že jsme nepostoupili dál. Když jsme jeli na zápas, cítili jsme, že je celá země s námi. Za každou cenu jsme chtěli vyhrát. Vydali jsme ze sebe maximum. Asi něco chybělo, možná štěstí. Je nám to líto. Ale zítra je taky den. Zvedáme hlavy, život nekončí, čekají nás další souboje," řekl novinářům brankář Przemyslaw Tytoń.

"Dlouho jsme o tom mluvili v šatně. Nevím, co se to stalo v druhé půli. V první jsme měli situaci pod kontrolou, měli jsme šance, ve druhé jsme usnuli. Je těžké to nějak zdůvodnit. Je to nejhorší večer v mé fotbalové kariéře," dodal obránce Marcin Wasilewski.

"Po takovém zápase je těžké cokoliv říct. Pravda je taková, že jsme neudělali to, co jsme měli, nepostoupili jsme," poznamenal kapitán polské reprezentace Jakub Blaszczykowski. Posteskl si také nad tím, jak funguje spolupráce mezi reprezentačním týmem a fotbalovým svazem.

"Nemůže to být tak, že před každým zápasem musíme prosit předsedu (fotbalového svazu) o lístky pro své rodinné příslušníky. Pan předseda říká, že má dobrý kontakt s týmem, já jsem si toho nevšiml," podotkl.

VÍCE ZDE:

Záložník Rafal Murawski si sypal na hlavu popel za to, že akce, po které Poláci dostali gól, začala u něj. "Ztratil jsem míč a beru to na sebe, i když přiznávám, že jsme měli čas na záchranu situace," uvedl. "V první půli jsme hráli velmi dobře. Vytvořili jsme si několik příležitostí, a tak to bývá, když je nedokážeme využít. Děkujeme fanouškům, cítili jsme jejich podporu," dodal.

Podle útočníka Roberta Lewandowského rozhodly zápas detaily. Také ujistil zklamané fanoušky, že mužstvo ze sebe vydalo všechno. "Když vidím, jak nám všichni věřili... Zanedlouho ale začnou kvalifikační zápasy pro další mistrovství a to, co jsme vytvořili, se nemůže promarnit. Nechybělo mnoho a mohli jsme být ve čtvrtfinále," řekl novinářům.

ČTK, Lidovky.cz
diskuse (2)
Poslat mailem
Vytisknout
Tip redakci

ME ve fotbale 2012

Finále

Seminále

Čtvrtfinále

skupina Askórebodů
1. Česko4:56
2. Řecko3:34
3. Rusko5:34
4. Polsko2:32
skupina Bskórebodů
1. Německo5:29
2. Portugalsko5:46
3. Dánsko4:53
4. Nizozemsko2:50
skupina Cskórebodů
1. Španělsko6:17
2. Itálie4:25
3. Chorvatsko4:34
4. Irsko1:90
skupina Dskórebodů
1. Anglie5:37
2. Francie3:34
3. Ukrajina2:43
4. Švédsko5:53
Trenér týmu 1. ligy zpravodajského serveru Lidovky.cz
Zpátky do historie!

Články jsou řazeny podle čtenosti.

Máte mazlíčka?

Přihlašte domácího miláčka do souboje domácích mazlíčků.PŘEJDĚTE NA MOBILNÍ VERZI