Jednadvacítka se s Německem rozešla smírně, remizovala 1:1

19:37aktualizováno  21:10
PRAHA - Čeští fotbalisté do 21 let remizovali v přípravném utkání v Edenu s favorizovaným Německem 1:1. Výběr trenéra Jakuba Dovalila, který se chystá na letní mistrovství Evropy na domácí půdě, vedl díky brance Michaela Krmenčíka, hosté ale po přestávce vyrovnali zásluhou Moritze Leitnera.

Daniel Holzer (vpravo) z ČR a Julian Korb z Německa. foto: ČTK

Češi nastoupili k zápasu čtyři dny po remíze 2:2 s Dánskem, jež bude v létě stejně jako Německo jedním z jejich soupeřů v základní skupině šampionátu, se změnami v sestavě. Útočníka Kadlece vyřadila teplota a kvůli potížím se svalem nehrál Petrák.

„Tahle generace je taková zvláštní, protože za dva roky se nestalo, abychom byli kompletní,“ řekl Dovalil. „Je to škoda, když vypadne Brabec, Frýdek a pak během srazu Kadlec s Petrákem. Lékaři i maséři dělali, co mohli, ale je to i o přístupu hráčů. Když řeknou, že se necítí nebo mají najednou teplotu, tak je tam dát nemůžeme,“ dodal.

Místo nich dostali šanci Takács s Krmenčíkem a právě po přiťuknutí prvního a střele z voleje druhého šli Češi po aktivním úvodu do vedení. Němce inkasovaná branka probudila, ale přesto si v prvním poločase vypracovali jen jednu šanci zakončenou slabým pokusem Bittencourta.

Michal Trávník (vpravo) z ČR a Johannes Geis z Německa.
Jaromír Zmrhal (vpravo) z ČR a Niklas Süle z Německa.
Michael Krmenčík (vlevo) z ČR a Dominique Heintz z Německa.
Daniel Holzer (vpravo) z ČR a Julian Korb z Německa.

„Byl to nacvičený signál, trénovali jsme to den před zápasem,“ řekl Krmenčík. „Němci byli laxní, to mě překvapilo. Dvacet minut jsme byli lepší, pak už byli kombinačně někde jinde. No a druhý poločas... Tak to vypadá, když si jdou zahrát milionáři fotbal,“ přidal.

Německý tlak pokračoval i po přestávce a soupeř se dočkal vyrovnání. Nejprve ve velké šanci minul Younes, poté dokonce Hofmann trefil tyč a dorážejícího Leitnera vychytal Pavlenka, ale v 62. minutě už po rychlé akci zužitkoval převahu střelou zblízka střídající Leitner.

Češi nakonec nerozhodný výsledek udrželi, připsali si cennou remízu a vylepšili letošní bilanci na jednu výhru, dvě remízy a čtyři prohry.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Praze

Česko - Německo 1:1 (1:0)

Branky: 20. Krmenčík - 62. Leitner. Rozhodčí: Schüttengruber - Brandner, Rigler (všichni Rak.). ŽK: Takács, Baránek, Skalák - Hofmann, Bittencourt. Diváci: 2920.

Česko: Pavlenka - Holeš, Baránek, Kalas, Hybš - Skalák (80. Jánoš), Zmrhal, Trávník (69. Houska), Takács (87. Jugas), Holzer (46. Matěj Hanousek) - Krmenčík. Trenér: Dovalil.

Německo: Horn (46. Karius) - Korb, Süle, Heintz, Günter - Bittencourt, Geis, Arnold (46. Leitner), Meyer, Younes - Kachunga (46. Hofmann). Trenér: Hrubesch.