Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf

Flyers prodloužili vítěznou sérii v NHL na devět zápasů

7:11
NEW YORK - Hokejisté Philadelphie zvítězili v nedělním utkání NHL na ledě Detroitu 1:0 v prodloužení a natáhli sérii výher na devět zápasů. Jediný gól duelu vstřelil v 63. minutě po krásné akci Brayden Schenn, čistým kontem se v brance Flyers blýskl při svém teprve druhém startu v NHL Anthony Stolarz.

Český hokejista Philadelphie Flyers Jakub Voráček (uprostřed) se raduje se spoluhráči foto: Mafra - David Neff

Dvaadvacetiletý americký gólman zneškodnil všech 28 střel domácích a byl vyhlášen druhou hvězdou večera za brankářem Red Wings Jimmym Howardem, jenž si připsal 35 zákroků. Petr Mrázek, který v pátečním klání s Columbusem (1:4) předčasně střídal, sledoval zápas ze střídačky.

„Jen jsem se snažil, abychom prodloužili vítěznou sérii. Ale je pravda, že čisté konto jsem někde v hlavě trochu měl,“ řekl Stolarz. „Těžko jsem si mohl představit povedenější večer,“ dodal talentovaný nováček.

Voráček zazářil. Čtyřmi body zařídil výhru Flyers a v bodování je už druhý

Jakub Voráček, jenž v předchozích dvou utkáních získal vždy po čtyřech kanadských bodech, vyšel teprve podruhé z posledních devíti zápasů naprázdno.

Devětkrát v řadě dokázali vyhrát Letci naposledy před téměř 22 lety, v dubnu 1995. „Hrajeme teď sakra dobrý hokej, a to občas i ve dvou dnech po sobě, takže dokážeme přeprat nejen soupeře, ale i únavu,“ pochvaluje si Schenn, jehož tým měl v nohách sobotní duel s Dallasem.

Při rozhodující akci si Schenn vyměnil v útočném pásmu puk s Ivanem Provorovem, kličkou téměř na místě oklamal Howarda a bekhendem zasunul puk do odkryté branky. „Akci skvěle rozjel Wayne Simmonds, já kotouč posunul za sebe Provorovovi a ten mi ho chytře vrátil,“ popsal Schenn, který skóroval počtvrté během dvou utkání.

„On i já už jsme byli trochu z úhlu, nemyslel jsem si, že by se ještě dokázal dostat s pukem kolem mé lapačky, ale povedlo se mu to,“ divil se Howard, jehož tým prohrál desátý zápas na domácím ledě z posledních dvanácti.

Jediným z českých hokejistů, který v osmi nedělních zápasech bodoval, byl Ondřej Kaše, jenž se jednou asistencí podílel na výhře Anaheimu 5:1 nad Ottawou.

První zápas po záhadném onemocnění odehrál Jiří Hudler, který předtím naposledy nastoupil 1. listopadu. V souboji s Chicagem strávil na ledě 14 minut a 17 sekund, dvakrát vystřelil na bránu, porážku Dallasu 1:3 ale neodvrátil.

V sestavě Blackhawks přitom chyběli brankář Corey Crawford, centr Jonathan Toews a obránce Brent Seabrook. „Byl to dobrý test, co tenhle tým dokáže bez klíčových hráčů,“ poznamenal slovenský útočník Marián Hossa, který ve 23. minutě svým patnáctým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1. Ve 33. minutě dostal domácí do vedení Arťom Anisimov, v polovině třetí třetiny pak pojistil náskok v přesilové hře Artěmij Panarin.

Montreal potupil Colorado desítkou, Plekanec čtyřikrát asistoval

Ze sobotního debaklu 1:10 v Montrealu se dokázali oklepat hokejisté Colorada a na ledě Toronta zvítězili 3:1. Avalanche výrazně podržel brankář Semjon Varlamov, který si připsal 51 zásahů.

Znovu se dařilo také finskému gólmanovi Anttimu Raantaovi, který 19 zákroky dovedl New York Rangers k vítězství 5:0 nad New Jersey. Raanta vychytal čisté konto podruhé za sebou a připsal si třetí výhru v řadě během pouhých čtyř dnů, když dohromady pustil jedinou z 63 střel. Ve čtvrtek slavil výhru 2:1 ve Winnipegu, v pátek se radoval z vítězství 1:0 v Chicagu.

Znovu pouze na tribuně v roli diváka sledoval duel Edmontonu obránce David Musil, který byl koncem týdne povolán z farmy v AHL. Tentokrát viděl vítězství Oilers nad Winnipegem 3:2.

Souboj dvou dravých týmů rozhodl málo vídaný vlastní gól vycházející hvězdy Jets Patrika Laineho, dvojky letošního draftu. Devět minut před koncem za nerozhodného stavu 2:2 se Laine snažil v prostoru mezi kruhy odklidit odražený puk po střele domácího útočníka Marka Letestua, jenže ho napálil přímo do vlastní odkryté klece.

Domácí rychlík Connor McDavid si připsal asistenci u gólu na 2:2, jehož autorem byl rovněž Letestu. McDavid si tak znovu upevnil vedení v tabulce produktivity, kde má s 39 body náskok sedmi bodů na Voráčka a Vladimira Tarasenka, který vstřelil jediný gól St. Louis při prohře 1:3 v Minnesotě

Výsledky NHL

Anaheim - Ottawa 5:1, Detroit - Philadelphia 0:1 v prodl., Washington - Vancouver 3:0, Edmonton - Winnipeg 3:2, Chicago - Dallas 3:1, Toronto - Colorado 1:3, NY Rangers - New Jersey 5:0, Minnesota - St. Louis 3:1.