Florida počtvrté v řadě prohrála, Jágr opět nebodoval

7:10
NEW YORK - Hokejisté Floridy podlehli v pondělním utkání NHL Edmontonu 2:4 a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Jaromír Jágr potřetí za sebou nebodoval, což je jeho nejdelší půst od začátku prosince, kdy vyšel naprázdno ve čtyřech zápasech.

Zápas Ottawa Senators proti San Jose Sharks. foto: Reuters

Panteři se po šesti utkáních na hřištích soupeřů vrátili na domácí led, vzpomenout na předchozí sérii dvanácti výher ale nedokázali. Po dvou třetinách prohrávali už 0:3, na začátku třetího dějství sice dvěma góly utkání zdramatizovali, v předposlední minutě ale pečetil vítězství hostů Teddy Purcell.

Rekordní sérii výher vystřídalo trápení. Jágr: Potřebujeme zlepšit přesilovky

Hlavní zásluhu na triumfu Oilers měli Taylor Hall, který vstřelil dva góly a na další přihrál, a brankář Cam Talbot, jenž v prvním utkání po podpisu nové tříleté smlouvy na 12,5 milionu dolarů pochytal 31 z 33 střel.

Skvělý večer prožil také potomek slovenské legendy Paul Stastny. Syn Petera Šťastného se gólem a třemi asistencemi zasloužil o výhru St. Louis nad Pittsburghem 5:2.

Výsledky NHL:

• Florida - Edmonton 2:4 (0:2, 0:1, 2:1)

Branky: 43. R. Smith, 46. Howden - 6. a 25. Hall, 18. Eberle, 59. Purcell.

Střely na branku: 33:24.

Diváci: 14 897.

Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. R. Smith (Florida).

• St. Louis - Pittsburgh 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 13. Steen, 38. Tarasenko, 43. Brouwer, 52. Stastny, 60. Shatternkirk - 19. Kunitz, 36. Malkin.

Střely na branku: 25:38.

Diváci: 19 312.

Hvězdy zápasu: 1. Stastny, 2. Brouwer, 3. Elliott (všichni St. Louis).

• Arizona - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Vermette - 31. Eichel, 38. McGinn.

Střely na branku: 27:28.

Diváci: 11 134.

Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Ristolainen (oba Buffalo), 3. Vermette (Arizona).

• Winnipeg - Colorado 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 60. Armia - 22. Söderberg, 40. Iginla.

Střely na branku: 37:34.

Diváci: 15 294.

Hvězdy zápasu: 1. Varlamov, 2. Söderberg (oba Colorado), 3. Wheeler (Winnipeg).

• San Jose - Ottawa 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 25. Hertl, 43. Couture, 48. Nieto - 12. McCormick, 25. Ryan, 55. Z. Smith, rozh. nájezd Zibanejad.

Střely na branku: 35:17.

Diváci: 16 619.

Hvězdy zápasu: 1. Ryan (Ottawa), 2. Nieto, 3. Donskoi (oba San Jose).