Bizarnost v NHL. Jágrův tým přišel během utkání o oba brankáře

15:19
FLORIDA - Tomu se říká smůla. Florida s Jaromírem Jágrem v sestavě bojuje v NHL o postup do play off, jenže v cestě ji nestojí jenom soupeři, ale také osud. V posledním domácím utkání proti Torontu se jí totiž zranili oba brankáři.

Brankář Floridy Roberto Luongo na střídačce. foto: ČTK/AP

Jako jednička do duelu naskočil zkušený Roberto Luongo, ten si však čtyři minuty před koncem první třetiny poranil po střele Leo Komareva rameno.

Do druhé třetiny tak místo něj nastoupil náhradník Al Montoya. Jenže i on vydržel jen jednu třetinu. Hned na začátku té třetí si totiž po kolizi s obráncem Brianem Campbellem natáhl tříslo. Nazem Kadri z Toronta toho navíc využil a vyrovnal na 2:2.

„Bohužel se to takhle zamotalo. Hráli jsme docela dobrý zápas a najednou bum a přišli jsme o oba brankáře,“ litoval naštvaný trenér Gerard Gallant.

Ten se ocitl v bizarní situaci, kdy neměl koho postavit do brány. Rozhodčí mu dali čas a na chvíli utkání zastavili. Po chvíli dohadování zmizeli do šatny útočníci Scottie Upshall a Derek McKenzie, aby se převlékli do gólmanské výstroje.

Vedení NHL navíc operativně schválilo požadavek, aby směl chytat trenér gólmanů Robb Tallas, který v NHL odehrál poslední zápas před čtrnácti lety a jenž se už dokonce oblékl do výstroje.

Montoya mezitím zůstal se sebezapřením v brance a Toronto toho využilo a dostalo se do vedení. „Věřím, že kdyby byl Montoya 100% v pořádku, tak by mou dorážku chytil,“ řekl autor gólu Peter Holland.

To už se ale trenéři dohodli s Luongem, jenž stál na střídačce převlečený v košili, že je na tom líp a že bude nejlepší, když utkání dochytá on.

Stihl posledních devět minut a už neinkasoval, jenže Florida už nestihla vyrovnat a nakonec prohrála 2:3. Zkomplikovala si tím vysněný postup do Stanley Cupu. Momentálně je devátá a na osmý Boston ztrácí sice jen dva body, ovšem má o dva zápasy odehrané zápasy víc.

„Bylo nám Floridy trochu líto. Bojují o postup a potká je tohle,“ řekl torontský útočník Joffrey Lupul.

Na city však není čas, Panthers musí uvažovat racionálně a co nejdříve vyřešit otázku gólmanů. Je pravděpodobné, že vedení povolá z farmy v San Antoniu mladíky, kteří čekají na šanci. Už ve čtvrtek totiž Jágr a spol. čeká další duel - tentokrát doma přivítají Dallas.

Nezbývá tak než doufat, že se Luongo s Montoyou co nejdříve uzdraví a že tato kritická situace mužstvo semkne.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...