Florbalistky podlehly na MS Švýcarsku 1:2, čeká je bitva o postup

19:14
BRNO - České florbalistky podlehly v klíčovém utkání o první místo v základní skupině B na mistrovství světa v Brně Švýcarsku 1:2. Sice vedly díky trefě Lucie Paulovičové, ale výsledek otočila dvěma góly Silvana Nötzliová. V pondělí budou Češky od 20:00 bojovat s Lotyšskem o přímý postup do čtvrtfinále.

Florbal Česká republika - Švýcarsko. Margrit Scheideggerová ze Švýcarska a Lucie Paulovičová, brankářka českého tým Jana Christianová a Jana Vojáčková z České republiky foto: ČTK

Češky nastoupily stejně jako v sobotu proti Norsku od začátku bez Billé i kapitánky Macurové. První velkou šanci měly ve třetí minutě Švýcarky, ale dorážku Frickové kryla Christianová. Na druhé straně vyslaly nebezpečné střely Hyršlová a Bočanová. V 11. minutě se český výběr dočkal vedení. Niemcová uvolnila Paulovičovou, který měla dostatek prostoru pro přesné zakončení. Vzápětí zlikvidovala česká gólmanka pravou nohou únik Putziové, domácí tým byl ale při chuti a nebezpečně pálily Sládečková a Hyršlová.

V 16. minutě však bylo vyrovnáno, když se trefila Nötzliová. Vrátit vedení Česku mohla ve 26. minutě Urbánková, ale brankářka Schmidová její pokus vytěsnila na tyč. Po polovině zápasu se dostaly do přečíslení Švýcarky, ale Christianová vyrazila střelu Zimmermanové a stihla znovu zasáhnout dříve, než se dostala k dorážce Wikiová. V 37. minutě měla ideální šanci Paulovičová, ale trefila jen přesouvající se Schmidovou. Favorizované Švýcarky otočily stav ve 44. minutě, kdy překonala Christianovou z úhlu opět Nötzliová.

Odpovědět mohly Bočanová, Paulovičová a Krupnová, ale šance nevyužily. Naděje domácích ještě držela Christianová, která v 58. minutě zlikvidovala únik Rüttimanové. K vyrovnání nepomohla Češkám ani power play zvýrazněná na závěrečných 56 vteřin přesilovou hrou. Švýcarky od porážky v boji o bronz před dvěma lety v St. Gallenu zdolaly český tým poosmé za sebou.

Mistrovství světa florbalistek v Brně

Skupina B
ČR - Švýcarsko 1:2
(1:1, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Paulovičová (Niemcová) - 16. Nötzliová (Zwinggiová), 44. Nötzliová (Martiová). Rozhodčí: Moberg, Lindberg (oba Švéd.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2528.
Sestava ČR: Christianová - Krupnová, Jílková, Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - od 50. navíc Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.