Florbalisté rozdrtili na úvod MS Japonsko 21:1

18:54
CURYCH - Čeští florbalisté při vstupu do mistrovství světa v Curychu porazili outsidera Japonsko 21:1 a připsali si druhou nejvyšší výhru v historii. Více porazili jen právě Japonce na šampionátu v roce 2010 (25:1). Další zápas čeká tým kouče Tomáše Trnavského v pondělí od 19:30 proti Spojeným státům americkým.

Česko - Švýcarsko (Tomáš Chrápek) foto: ČTK

První trefu si Češi připsali po 62 vteřinách, kdy prostřelil gólmana Nagakawu Ondrušek a radoval se při premiéře na světovém šampionátu hned z přesného zásahu. Pak Japonci odolávali až do osmé minuty, kdy svůj první start na velké akci oslavil gólově také Tokoš.

Gólman Rytych musel ojediněle zasahovat proti nebezpečné střele Hišimury, ale jinak Češi uzamkli slabého soupeře před jeho brankou. A skóre navýšili ještě v úvodní části na 7:0 postupně Ondrušek, Fridrich, Zálesný, Chrápek a opět kapitán Fridrich.

Od počátku druhého dějství nastoupil za Japonce gólman Higuči a v 23. minutě kapituloval, když Zálesný přihrál před prázdnou branku Sladkému.

Následné Kološovo vyloučení Japoncům šanci na gól nedalo, naopak blízko trefy byl Chrápek.

Po gólech Tokoše a dalšího ze čtyř debutantů na MS Kološe se za stavu 10:0 vrátil do branky zase Nakagava, jehož v 34. minutě překonali během 12 vteřin Tomašík a Sladký.

I ve třetí části se opět měnili japonští gólmani a skóre narůstalo. Po 66 vteřinách se prosadil po akci dvou obránců po Deutschově nahození před brankou tečující Kološ. V 45. minutě dovršil hattrick Sladký, po přesném zásahu Ostřanského dovršil tříbrankový zápas i Tokoš a pak vylepšil svou bilanci znovu Sladký.

Následně se mezi střelce zapsali také Šebek a Slaný. V 57. minutě zaokrouhlil stav Tomašík a 14 sekund před koncem se ještě trefil počtvrté Tokoš. Japonci ale také slavili, když v poslední vteřině pokazil Rytychovi čisté konto střelou o tyč Nakai.

Témata: Japonsko, USA, Curych