Florbalisté na mistrovství světa zachránili remízu se Švýcarskem

17:58
GÖTEBORG/PRAHA - Čeští florbalisté remízovali ve druhém utkání na mistrovství světa v Göteborgu se Švýcarskem 2:2 díky trefě Matěje Jendrišáka z 57. minuty.

Radost florbalové reprezentace. foto: Martin Flousek, Český florbal.

V opatrném úvodu chyběly šance a v ojedinělé se objevil Mikeš, který dorážel před Svěřenci trenérů Radima Cepka a Zdeňka Skužného mají stejně jako jejich dnešní soupeř tři body a k přímému postupu do čtvrtfinále jim stačí v úterním zápase s Estonskem bez ohledu na vývoj druhého duelu remíza.

ON-LINE JSME SLEDOVALI ZDE

Pascalem Meierem. V polovině úvodní části hráli Češi v početní výhodě a v dobré pozici přestřelil Curney. Švýcaři byli v přesilovkách úspěšnější. V 17. minutě přesně s koncem Tokošova trestu se odrazil balónek na hůl Christopha Hofbauera, který zavěsil pod horní tyč.

Při Mikešově vyloučení nejprve v oslabení zahrozil bekhendem Jendrišák, ale pak zakončil křížnou přihrávku Christopha Meiera Scalvinoni. Na druhé straně byl půl minuty před první pauzou faulován při zakončení Tomašík a Curney z trestného střílení snížil.

V úvodu druhého dějství byl blízko gólu při jubilejním 100. startu v reprezentaci po dorážce Sladký, vzápětí pálil Tomašík a další možnost měl Tokoš. Švýcaři drželi těsný náskok i při Gerberově vyloučení, při kterém se poprvé na turnaji dostal do hry také zkušený útočník Fridrich.

Na druhé straně minul krátce po návratu z trestné lavice Gerber. Největší šanci na vyrovnání měl v 35. minutě po kombinaci druhé formace Tomašík, který šel sám na Pascala Meiera, ale nepřekonal jej. Další možnost měl Curney. Kafka zastavil průnik Frioleta.

V třetí třetině nejprve hrozili Švýcaři, pak si vytvořila ve 47. minutě šance celá formace Tokoš, Sladký a Tomašík. Vzápětí sám před Kafkou přestřelil Scalvinoni. V 52. minutě trefil při Kuchenově vyloučení Tomašík pravou tyč. Gólem neskončila ani kombinace zakončená střelou Jendrišáka. Ten se ale dočkal v 57. minutě, kdy vybojoval balónek Deutsch a Jendrišák zamířil přesně.

Mistrovství světa florbalistů v Göteborgu:

Skupina B:

• Česko - Švýcarsko 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)
    Branky a nahrávky: 20. Curney z trestného střílení, 57. Jendrišák - 17. Ch. Hofbauer (Antener), 20. Scalvinoni (Ch. Meier). Rozhodčí: Skoog, Hamberg (oba Švýcarsko). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. Diváci: 2413.

Sestava Česka: Kafka - Deutsch, Podhráský, Veltšmíd, Suchánek, Jelínek, Sýkora - Curney, Jendrišák, Natov (41. Zozulák) - Tokoš, Tomašík, Sladký - Dóža, Mikeš, Ondrušek - od 29. navíc Fridrich. Trenéři: Radim Cepek a Zdeněk Skružný.

• Norsko - Estonsko 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
    Branky: 4. a 42. Jansson, 6. G. Evensen, 6. Ch. Nilsson - 35. Woiduma, 46. Pass.

1. Švýcarsko 2 1 1 0 9:5 3
2. Česko 2 1 1 0 9:8 3
3. Norsko 2 1 0 1 10:9 2
4. Estonsko 2 0 0 2 5:11 0