Fleischmann z Floridy protrhl střelecké trápení, odnesl to Pavelec

8:30
NEW YORK - Fleischmann, jenž byl v posledních dvou sezonách nejlepším střelcem "Panterů", se prosadil ve 38. minutě, kdy pohotovou dorážkou překonal krajana Ondřeje Pavelce a zvýšil vedení svého týmu na 3:1.

Český hokejista Floridy Panthers Tomáš Fleischmann foto: ČTK

Devětadvacetiletý rodák z Kopřivnice si tak připsal čtvrtý gól v sezoně, naposledy se předtím trefil 2. listopadu do sítě Washingtonu. "Tehdy jsem nečekal, že mám před sebou tak hrozný měsíc, ale to se stává. Jsem šťastný, že už je to za mnou," prohlásil Fleischmann. Florida ukončila sérii tří porážek, zatímco Winnipeg vyšel bodově naprázdno teprve podruhé z posledních šesti zápasů, přičemž v předchozích pěti inkasoval jen osm gólů.

Zápas Winnipegu s Floridou:

"Je to zklamání. Každý hráč v našem týmu mohl hrát lépe," smutnil veterán Olli Jokinen. Jeho kritika se netýkala Michaela Frolíka, který na poslední chvíli vypadl ze sestavy kvůli chřipce. Gól a asistenci zaznamenal ve čtvrtek vedle Fleischmanna také Aleš Hemský a podílel se na kanonádě Edmontonu, který rozstřílel Colorado 8:2. Hlavní zásluhu na vysokém vítězství měl Taylor Hall, jenž vstřelil hattrick a na další gól přihrál.

Oilers vykročili za výhrou třemi góly v první třetině, přičemž Hemský a Hall se v 18. minutě trefili dvakrát v rozmezí pouhých 15 sekund. V té době už v sestavě Avalanche chyběl obránce Jan Hejda, který odstoupil ze hry kvůli zranění nohy poté, co narazil na mantinel. Ve druhé třetině hosté dokázali snížit na rozdíl gólu a zdálo se, že zápas bude napínavý až do konce. Jenže domácí vzápětí přidali čtvrtý gól a ve třetí třetině pak další čtyři.

Střeleckou formu potvrdil Tomáš Plekanec

Střeleckou formu potvrdil Tomáš Plekanec, který skóroval ve třetím z uplynulých pěti zápasů a pomohl Montrealu k výhře nad Bostonem 2:1. Reprezentační kapitán ve 30. minutě svým desátým gólem v sezoně vyrovnal na 1:1, vítěznou trefu obstaral o osm minut později Max Pacioretty. Ten se prosadil podeváté z posledních devíti zápasů, z nichž Canadiens osm vyhráli a vyhoupli se do čela tabulky Atlantické divize. Velkou zásluhu na tom má i brankář Carey Price, jenž podeváté za sebou inkasoval méně než tři góly.

Zápas Montrealu s Bostonem:

"V téhle šatně je tým s obrovských charakterem a všichni víme, že je toho ještě hodně, co můžeme nabídnout," prohlásil Pacioretty. Náležitě pyšný je na svůj tým také trenér Michel Therrien. "Na našem mužstvu se mi letos líbí spousta věcí, výkonem brankářů počínaje. Oba z našich gólmanů podávají výborné výkony a dodávají mužstvu velké sebevědomí," uvedl Therrien a chválil tak nejen Price, ale také jeho kolegu Petera Budaje.

Už čtrnáctý gól v sezoně oslavil nováček Tomáš Hertl, tentokrát z něho ale nemohl mít příliš radost, protože pouze zmírnil porážku San Jose v Pittsburghu 1:5. V dresu "Tučňáku" se dvakrát střelecky prosadil Chris Kunitz, na tři góly přihrál nejproduktivnější hráč ligy Sidney Crosby. Smolný večer prožil brankář Marek Mazanec, který v duelu s Carolinou inkasoval čtyři góly a po dvou třetinách střídal. Jeho Nashville nakonec prohrál 2:5.

Mazanec, který nastoupil do jedenáctého zápasu v řadě, si během čtyřiceti minut připsal jen devět úspěšných zákroků. Dvakrát ho překonal Jeff Skinner, který posléze trefou do prázdné branky při power-play dosáhl na hattrick. "Jejich nejlepší hráči předvedli výborný výkon a my neměli protizbraň. Někteří neměli svůj den. Byly momenty, kdy jsme úplně přestali hrát a to nás stálo zápas. Dostat čtyři góly ze třinácti střel, to není dobrá vizitka," poznamenal trenér Nashvillu Barry Trotz.

Výsledky NHL

Buffalo - New York Rangers 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 58. Ennis - 18. Nash, 49. B. Richards, 55. Zuccarello. Střely na branku: 28:31. Diváci: 18.088.

Toronto - Dallas 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 21. a 47. Kadri, 65. T. Smith - 42. E. Cole, 58. Horcoff. Střely na branku: 24:50. Diváci: 19.164.

Pittsburgh - San Jose 5:1 (0:0, 4:1, 1:0)
Branky: 26. a 28. Kunitz, 21. Dupuis, 23. Megna, 44. Letang - 30. Hertl. Střely na branku: 30:45. Diváci: 18.522.

Montreal - Boston 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 30. Plekanec, 38. Pacioretty - 18. Campbell. Střely na branku: 27:33. Diváci: 21.273.

Edmonton - Colorado 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)
Branky: 4., 18. a 60. Hall, 18. Hemský, 33. Perron, 49. Arcobello (Hemský), 56. Eberle, 59. Gagner - 25. Holden, 30. Parenteau. Střely na branku: 28:35. Diváci: 16.839.

Florida - Winnipeg 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Branky: 15. Gudbranson (Fleischmann), 24. Olsen, 38. Fleischmann, 46. Bjugstad, 58. Hayes - 6. Ladd, 53. O. Jokinen. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta. Střely na branku: 26:31. Diváci: 10.966.

St. Louis - NY Islanders 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: 12. Bouwmeester (Sobotka), 28. Roy, 30. Backes, 35. Pääjärvi, 54. Morrow - 26. MacDonald. Střely na branku: 26:23. Diváci: 14.152.

Nashville - Carolina 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)
Branky: 21. Fisher, 23. Stalberg - 27., 40. a 58. Skinner, 1. Faulk, 32. Nash. Marek Mazanec odchytal za Nashville dvě třetiny, ze 13 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 69,2 procenta. Střely na branku: 22:23. Diváci: 15.768.

Minnesota - Chicago 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 5. Cooke, 37. Parise, 55. Brodin, 59. Scandella - 40. Morin, 41. Saad, 47. Marián Hossa. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18.852.

Tampa Bay - Ottawa 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 17. a 34. St. Louis (na obě Palát), 51. Filppula - 27. Wiercioch. Střely na branku: 22:34. Diváci: 16.562.

2. St. Louis 27 19 3 5 96:61 41
3. Minnesota 30 17 5 8 74:70 39
4. Colorado 26 19 0 7 78:60 38
5. Dallas 27 13 5 9 76:79 31
6. Winnipeg 30 13 4 13 80:87 30
7. Nashville 29 13 3 13 65:83 29