Fleischmann přispěl dvěma asistencemi k výhře Floridy

9:34
NEW YORK - Český hokejista Tomáš Fleischmann pomohl ve středečním utkání NHL dvěma asistencemi Floridě k výhře 4:2 nad Washingtonem. Sedmadvacetiletý útočník se podílel na gólových akcích, po nichž Panthers ve třetí části odskočili soupeři z nerozhodného stavu 1:1 na 3:1.

Radost hokejistů Floridy Panthers foto: ČTK

V brance poražených dostal přednost Michal Neuvirth před Tomášem Vokounem, který předchozí čtyři sezony strávil právě v týmu Floridy. Třiadvacetiletý gólman zneškodnil 34 z 37 střel, ale na jeho vrub šla úvodní branka zápasu, když ho střelou ze středního pásma překonal Mikael Samuelsson.

Neuvirth si vybral slabší chvilku v úvodní minutě druhé třetiny. Švédský útočník přejel červenou čáru, vystřelil směrem na branku a puk s odrazem od pravé tyčky zapadl do branky. "Nachytal mě. Nikdy dřív se mi to nestalo. Je to nepříjemné, ale stalo se," uvedl Neuvirth, na kterého se jinak mohli spoluhráči spolehnout. "Jsem rád, že jsem se z toho blbého gólu oklepal a dochytal to bez dalších chyb," pokračoval český gólman.

Hokejisté New Yorku Rangers jsou zpátky v čele soutěže, k čemuž jim pomohlo vítězství 1:0 po samostatných nájezdech na ledě Buffala. V souboji gólmanů nakonec předčil Henrik Lundqvist domácího Ryana Millera, když zlikvidoval 34 střel a čtyři z pěti nájezdů. Penaltový rozstřel rozhodl v páté sérii Ryan Callahan.

"Výhra v nájezdech a žádný inkasovaný gól, to samozřejmě svědčí o dobrém výkonu gólmana. Bral bych to kdykoliv," uvedl Lundqvist, který si připsal třetí nulu z posledních pěti zápasů. Švéd je v soutěži mezi gólmany nejlepší v počtu shutoutů (6) i procentuální úspěšnosti zásahů (93,93 procenta). "Pokud chcete pomýšlet na úspěch, potřebujete podporu gólmana. Tu nám dodává," podotkl trenér Rangers John Tortorella.

Lundqvistův protějšek Miller si navzdory porážce připsal díky 29 zákrokům druhé letošní čisté konto. "Chtěli jsme ten zápas pro něho vyhrát. Chytal neuvěřitelně," mrzela prohra útočníka Buffala Tylera Ennise. Miller si musí minimálně ještě jeden zápas počkat na vytvoření klubového rekordu v počtu vítězství, který sdílí s Dominikem Haškem. Oba v dresu Buffala vychytali 234 výher.

Souboj gólmanů byl k vidění i v Torontu, kde domácí udolali Pittsburgh 1:0 a připravili soupeře o sérii osmi výher. Jediný gól utkání vstřelil v 54. minutě Clarke MacArthur a brankář James Reimer si připsal 25 úspěšných zásahů, druhé čisté konto v sezoně a první výhru od 23. prosince.

Toronto vrátilo soupeři dluh. Nezaslouženě vyhrálo

Hráči Maple Leafs soupeři oplatili úterní porážku, při níž ztratili vedení 4:1. "Je to paradoxní a legrační. Včera jsme si nezasloužili bodovat a vyhráli jsme. Tentokrát jsme byli v zápase lepší, ale zůstali jsme bez bodu," uvedl obránce Pittsburghu Brooks Orpik.

I s přispěním asistence Václava Prospala srovnali hokejisté Columbusu na ledě Los Angeles dvakrát jednobrankové manko, ale ve třetím případě už na to neměli žádný čas. Těsně před koncem se ve skrumáži před jejich brankou nejlépe zorientoval obránce Drew Doughty a gólem čtyři desetiny před vypršením šedesáté minuty rozhodl o výhře 3:2.

Blue Jackets, nejhorší tým soutěže, sice reklamovali, že v závěru nefungovala správně časomíra, ale gól byl uznán. "Při sledování opakování záznamu se hodiny na chvíli zastavily, když do konce zbývalo 1,8 sekundy. A oni pak skórují nějakou půlsekundu před sirénou. Něco se tam muselo stát," uvedl hostující kouč Todd Richards, jehož slova prokazují televizní záběry. Časomíra se opravdu na okamžik zastavila, než se zase rozběhla. "Je to opravdu zklamání, že jsme bez bodu, protože chlapi dřeli a bojovali celý zápas," dodal Richards.