Fleischmann dal 21. gól v sezoně, Florida ale padla

10:15
PITTSBURGH - Jeden bod za prohru 1:2 po nájezdech vybojovali hokejisté Floridy díky gólu Tomáše Fleischmanna v pátečním utkání NHL na ledě Pittsburghu. Český útočník si připsal 21. branku v sezoně a s 48 body je druhým nejproduktivnějším hráčem týmu.

Florida Panthers (Tomáš Fleischamann) foto: ČTK

Fleischmann v 28. minutě otevřel skóre zápasu, když doklepl do odkryté branky střelu Wojtka Wolského, která se odrazila od zadního mantinelu.

Tučňáci však na začátku třetí třetiny vyrovnali a penaltový rozstřel pak vyhráli 2:0. O jejich vítězství rozhodli James Neal a Jevgenij Malkin, kteří oba při nájezdech překonali Josého Theodora. Wolski ani Mikael Samuelsson naopak na druhé straně na Marka-Andreho Fleuryho nevyzráli.

"Vydřeli jsme tady cenný bod," prohlásil po utkání trenér Panterů Kevin Dineen, jehož tým zvýšil v čele tabulky Jihovýchodní divize náskok na tři body před druhým Washingtonem a třetím Winnipegem, který v pátek prohrál 3:5 v Calgary.

Winnipeg sehrál v Calgary první zápas od roku 1996 a začátek mu vůbec nevyšel. Domácí hráči překonali Ondřeje Pavelce v brance Jets třikrát během úvodních třinácti minut. Hosté sice dokázali do konce první třetiny dvěma góly odpovědět, Flames pak ale vstřelili další dvě branky a bylo rozhodnuto.

Ve vyrovnané tabulce Západní konference tak Calgary poskočilo na deváté místo, kde má stejný počet bodů jako jedenácté Colorado a desátí Los Angeles Kings, kteří prohráli 3:4 v Detroitu. Všechny tři celky přitom ztrácejí jediný bod na osmé San Jose. "Ohromně důležité vítězství," komentoval zápas útočník Calgary Matt Stajan.

"Je důležité, abychom se teď soustředili na vlastní výkony a výsledky ostatních týmů nechali být. Ale bude příjemné otevřít si zítra noviny a vidět, že se naše pozice o chlup zlepšila. Ale to nás v žádném případě nesmí uspokojit," dodal Stajan.

Winnipeg prohrál druhý venkovní zápas ve dvou dnech. "Tohle není způsob, jakým bychom chtěli hrát," konstatoval Pavelec, jenž inkasoval pět gólů z 27 střel. "Jestli chceme postoupit do play off, musíme něco změnit a začít získávat body i venku," dodal český reprezentační gólman.

Třetí porážku za sebou utrpěl nejlepší tým Východní konference New York Rangers, který podlehl 3:4 Chicagu. Blackhawks přitom ještě po 53 minutách prohrávali 1:2, pak však dvěma góly během 62 sekund skóre otočili a náskok už neztratili.

Rozhodující čtvrtý gól vstřelil obránce Johnny Oduya, jehož Chicago získalo krátce před koncem přestupního termínu z Winnipegu. "Je skvělé dát gól, navíc ještě takhle důležitý. To se mi moc často nestává," řekl třicetiletý rodák ze Stockholmu, který skóroval potřetí v sezoně.

Jeho krajan Henrik Zetterberg se dvěma góly podílel na výhře Detroitu nad Los Angeles 4:3, při níž zaznamenal jednu asistenci Jiří Hudler. Red Wings rovněž otočili zápas v třetí třetině, když ještě pět minut před koncem prohrávali 2:3. Vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Darren Helm.